Стали відомі наслідки нічної атаки хакерів на НБУ, ПриватБанк та інші банки України: що сталося з грошима вкладників

У Нацбанку України розповіли про наслідки нічної атаки хакерів на НБУ, ПриватБанк та інші банки України. На щастя, хакери не змогли отримати доступ до банківських інтернет-ресурсів.

Стали відомі наслідки нічної атаки хакерів на НБУ, ПриватБанк та інші банки України: що сталося з грошима вкладників - today.ua

Прес-служба НБУ повідомила про спроби атак хакерів на сайти Нацбанку, ПриватБанку та інших банків України. У повідомленні йдеться, що протягом кількох останніх днів було зафіксовано кілька атак хакерів на сайт НБУ, а також на сайти інших банків України.

Минулої ночі, з 13 на 14 січня, масованій хакерській атаці зазнали багато урядових сайтів України, а також сайти НБУ, ПриватБанку та інших банків нашої країни.

На щастя, всі кібератаки були нейтралізовані банками, і всі українські фінустанови продовжують працювати в штатному режимі. Усі гроші вкладників, фінансові операції, а також банківська таємниця залишились під захистом. Хакери не змогли зламати банківські сайти, хоч з урядовими сайтами їм це вдалося. Стали відомі наслідки нічної атаки хакерів на НБУ, ПриватБанк та інші банки України: що сталося з грошима вкладників

"Всі інформаційні системи Національного банку працювали та продовжують працювати у штатному режимі", - повідомила прес-служба НБУ.

При цьому банківська система електронних платежів, міжбанківські платежі, сайти банків та внутрішні комп'ютерні мережі продовжують працювати без збоїв.

"Захист Національного банку та банківської інфраструктури від шахрайства в кіберпросторі організований належним чином: із застосуванням новітніх технологій кіберзахисту, ефективним використанням комплексів та систем захисту, а також механізмів обміну інформацією про кібератаки і кіберінциденти між Центром кіберзахисту Національного банку, установами тощо", - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Згодом НБУ закликали всі українські банки, а також інші фінустанови посилити систему захисту, оскільки цілком імовірно, що подібні кібератаки повторюватимуться і ставатимуть дедалі витонченішими.

Нагадаємо, при цьому внутрішні операційні системи банків нерідко дають збої без хакерських атак. Зокрема у грудні минулого року ПриватБанк продав своїм клієнтам долари за ціною євро.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live