Стало відомо, скільки грошей дали Україні від початку війни безоплатно та скільки кредитами

За місяць війни, що триває в Україні, західні партнери надали нашій країні безпрецедентну допомогу. В Україну продовжують іти потяги з гуманітарним вантажем. Нам допомогли зброєю. І, до того ж, країни Європи дали притулок у себе українським біженцям, давши їм не лише дах над головою, а й матеріальну допомогу на перший час. Окрім такої допомоги, Україну підтримують і фінансово. У лютому-березні гроші Україні давали як безоплатно, так і в борг.

Стало відомо, скільки грошей дали Україні від початку війни безоплатно та скільки кредитами - today.ua

Загалом, починаючи з 24 лютого, Україна вже отримала 3,221 млрд доларів грошима.

"Суми не включають фінансову допомогу, яка безпосередньо спрямовується на закупівлю озброєння та іншого військового обладнання", - пояснив голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

З отриманої суми лише 126 мільйонів доларів дісталося нам як безповоротна допомога. Інші гроші отримані на кредитній основі. Зокрема, МВФ надав Україні 1,4 млрд доларів за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument. Крім того, надійшли також кредити від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Світового Банку (СБ) та Європейського Союзу (ЄС). Стало відомо, скільки грошей дали Україні від початку війни безоплатно та скільки кредитами У квітні, каже експерт, нам можуть дати ще більше, удвічі більше. Вже є підтвердження на суму 3,144 млрд. доларів. Ці гроші ми отримаємо наступного місяця. Крім того, у більш віддаленій перспективі маячать ще кілька кредитів на суму понад 5,5 млрд. доларів.

"Але це довгострокові проекти, і з приводу них поки що мало конкретики", - зауважив Віталій Ваврищук.

До речі, на початку березня глава Рахункової палати Валерій Пацкан написав, що ініціює списання 57 млрд доларів зовнішнього боргу з України через надзвичайні обставини, в яких опинилася наша країна. Однак згодом він не став наполягати на своїй ініціативі.

Нагадаємо, українцям роз'яснили, що означають кредитні канікули, надані банками. Повертати гроші все одно доведеться.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua