Стало відомо, чи підлягають мобілізації засуджені ухилянти

Автор: Марченко Любов

Останнім часом суди в Україні винесли чимало вироків ухилянтам, які уникають мобілізації. Але, як з'ясувалося, навіть реальний вирок за ухилення від мобілізації не звільняє засуджених від подальшого призову до лав ЗСУ.

Стало відомо, чи підлягають мобілізації засуджені ухилянти - today.ua

Про це стало відомо із відповіді Міноборони на запит видання sud.ua.

Не секрет, що багато ухилянтів нині вважають за краще "перечекати" смутні часи в місцях позбавлення волі, аби не йти на війну. Декому з них було присуджено реальний термін ув'язнення. Багатьом також дали умовне покарання, призначивши випробувальний термін тривалістю кілька років. Але, як з'ясувалося, кримінальний вирок не є "охоронною грамотою" від мобілізації.

Видання sud.ua сформулювало свої питання таким чином:

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

  1. Чи є наявність судимості з випробувальним терміном (тобто "умовне" засудження за ст. 336 КК), перешкодою для подальшої мобілізації таких осіб?
  2. Чи можлива мобілізація осіб, засуджених за ст. 336 КК після закінчення випробувального строку, встановленого вироком суду?

У відповіді Міноборони (https://drive.google.com/file/d/1A9mmFjlLSIz1YZ0Ct1XwZr1cDLAaGbRP/view) надали роз'яснення з цих питань.

Виявляється, в Україні згідно із законом не підлягають мобілізації та призову до ЗСУ лише особи, які були засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини. За такі злочини передбачено позбавлення волі на строк понад 5 років. Їх знімають із військового обліку.

Стало відомо, чи підлягають мобілізації засуджені ухилянти

При цьому злочини, за які передбачено покарання до 5 років позбавлення волі, не належать до категорії тяжких, а особливо тяжких і поготів. Водночас, за статтею за ухилення від мобілізації найсуворіше покарання не передбачає понад 5 років позбавлення волі. Таким чином, ухилянтів не знімають із військового обліку, і вони все одно підлягають мобілізації.

"Якщо громадянин, якого було раніше засуджено до позбавлення волі за скоєння нетяжкого злочину, у тому числі зі звільненням від відбування покарання, перебуває у військовому запасі і не є заброньованим у встановленому порядку на період мобілізації, то такий громадянин підлягає призову на військову службу під час мобілізації" , – роз'яснили у Міноборони.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, громадянами із непогашеною судимістю не можуть укомплектовувати підрозділи ЗСУ. Таким чином, засудженого все ж таки не можуть мобілізувати, поки у нього не закінчився випробувальний термін.

Нагадаємо, в Україні також дозволено мобілізацію обмежено придатних громадян, проте лише за їхнім власним бажанням.

Головне