Накопичувальна пенсія, її запуск та функціонування є одним із пріоритетів нового керівництва Мінсоцполітики. Однак під час війни запуск накопичувальної пенсії є малоймовірним.
Про це розповіла під час національного телемарафону нова очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
Жолнович назвала запуск накопичувальної пенсії в Україні одним із основних завдань роботи її команди.
"Що є моїм пріоритетом як міністра на цій посаді? Ми готуватимемося до впровадження накопичувальної пенсійної системи", - заявила міністр.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас глава Мінсоцполітики не впевнена, що систему накопичувальних пенсій реально запустити в країні, що воює. Очевидно, із цим доведеться зачекати до закінчення воєнних дій в Україні. Проте вже тепер, незважаючи на війну, треба підготувати базу для запуску накопичувальної пенсії. При цьому Оксана Жолнович переконана, що ні цього, ні наступного року запуск накопичувальної пенсії не відбудеться. У кращому разі процес може розпочатися 2024 року, прогнозує чиновниця. Та й то це буде можливим, тільки якщо в Україні запанує мир.
"У кращому випадку, якщо все буде добре, ми закінчимо війну на той час, ми можемо говорити про невеликі суми накопичення з 2024 року", - каже глава Мінсоцполітики.
Окрім запуску накопичувальної пенсії, Оксана Жолнович назвала інші пріоритети діяльності Мінсоцполітики на найближчі роки. Зокрема, до пріоритетного ряду увійшли:
- підвищення рівня соціальних послуг до європейських стандартів;
- забезпечення громадян з інвалідністю засобами реабілітації;
- повна цифровізація сфери соцзахисту.
Оксана Жолнович також порадила українцям не чекати цьогоріч на підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Чиновниця каже, що під час війни це неможливо: виплати не підвищуватимуть.
Нагадаємо, стало відомо, хто з українців зможе піти на пенсію лише у 65 років.