Стало відомо про підвищення зарплат цього року

У березні в Україні відбулася масова індексація пенсій. Понад 10 мільйонів громадян дочекалися підвищення виплат щонайменше на 100 гривень. Але тих, хто ще не досягнув пенсійного віку, більше цікавить, чи буде підвищення зарплат у нинішньому році.

Стало відомо про підвищення зарплат цього року - today.ua

Як повідомляє Держпраці, роботодавців звільнили від обов'язку проводити індексацію зарплати у 2023 році.

Останній місяць, в якому вони повинні були індексувати зарплату – грудень 2022 року. Далі з січня по грудень 2023 року вони не зобов'язані цього робити. При цьому ніхто не забороняє їм провести індексацію чи просто підвищення зарплат своїм працівникам.

Законом, ухваленим депутатами "під завісу" минулого року, призупинено індексацію не лише зарплат, а й інших виплат. Зокрема це стосується стипендій, страхових виплат, соцдопомоги і навіть аліментів, якщо вони виплачуються фіксованою сумою, а не у відсотках від доходу.

Стало відомо про підвищення зарплат цього року

До речі, індексація пенсій також була призупинена цим самим законом, проте уряд все ж таки вирішив індексувати виплати пенсіонерам. А ось для зарплат призупинка залишається чинною.

Таким чином, підвищення зарплат нинішнього року повністю залежатиме від роботодавців. Якщо в них буде таке бажання та можливість, то вони зможуть переглянути виплати своїм співробітникам.

Втім перегляд зарплати може бути і не на користь працівника. Зокрема, 11% українських роботодавців заявили про ймовірне зниження виплат своєму персоналу цього року. Таким чином, кожному дев'ятому працівникові в Україні можуть знизити зарплату, незважаючи на інфляцію та нестримне зростання цін.

ДЖЕРЕЛОznaj.ua