Вже незабаром, до кінця поточного року, в Україні мають бути переглянуті тарифи на доставку газу. У січень 2022 облгази повинні вступити з новими тарифами. Виходячи з поточної ринкової вартості газу, підвищення може бути дуже великим.
Чому без цього ніяк не обійтися, розповів генеральний директор компанії "Оператор ГТС (газотранспортної системи, - авт.) України" Сергій Макогон.
Облгази, хоча самі і не продають блакитне паливо, а лише його транспортують, все одно витрачають певну кількість газу на свої технологічні потреби, включаючи планові виробничо-технологічні втрати. Тому їхні тарифи, крім інших факторів, також залежать від вартості газу.
Нові тарифи на доставку газу буде затверджувати НКРЕКП. Зараз розглядають варіанти, як формувати ці ціни. Якщо за основу будуть брати ринкову ціну газу, яка вже досягла 21 гривні за кубометр, то тариф на доставку газу може виявитися дуже високим, каже керівник.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У нинішні тарифи на доставку газу закладена вартість газу в розмірі 7,4 грн / кубометр.
"Питання: яку ціну на газ регулятор буде закладати в тариф? Якщо 21 грн, то це буде дуже значне зростання тарифів на розподіл газу для населення. Думаю, політично це неможливо", - висловив свою думку Макогон.
Але при цьому він також зазначає, що й залишити колишню ціну також неможливо. Адже облгазам доведеться купувати газ для своїх технологічних потреб за ринковими цінами, для них ніякі знижки законом не передбачені. А отже, ці витрати чимось потрібно буде компенсувати.
Правда, можливий ще один варіант, розповів Макогон. Тарифи на доставку газу залишать колишніми. Але при цьому облгази будуть відбирати газ для своїх потреб із магістральних мереж.
Зараз розглядаються і підраховуються обидва варіанти. Не виключено, що влада обере проміжний. А загалом, малоймовірно, що тарифи на доставку газу залишаться колишніми.
Нагадаємо, деякі експерти вважають, що в Україні незабаром можуть змінитися і фіксовані річні тарифи на газ. Це може статися ще до закінчення нинішнього опалювального сезону. Їх доведеться підвищувати через різке скорочення транзиту російського газу через українську ГТС.