Стало відомо про майбутній дефіцит продовольства в Україні: що може зникнути з продажу

Практично по всій території України спостерігається значне похолодання. У зв'язку з цим ціни на тепличні овочі стрімко зростають. А до зими вони можуть зникнути з прилавків в Україні. Таким чином, дефіцит продовольства, принаймні в овочевому сегменті, стає дедалі реальнішим.

Стало відомо про майбутній дефіцит продовольства в Україні: що може зникнути з продажу - today.ua

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, повідомляє видання Аgronews.

Динаміка зміни цін на овочі в Україні

Практично в усіх країнах Європейського Союзу вже спостерігається криза у сфері тепличного вирощування овочів. Це пов'язано не лише з погіршенням погодних умов на частині Європейського континенту, а й з подорожчанням енергоносіїв та ускладненням логістики. Через це європейські виробники масово відмовляються від зимового сезону вирощування тепличних овочів. Всі перелічені вище фактори негативно вплинули і на український ринок.

Аналітики повідомляють, що з початку цього тижня відпускні ціни на огірки зросли в середньому на 25%. При цьому продаж цієї продукції виробляється в діапазоні від 45 до 55 грн/кг ($1,23-1,50/кг).

Стало відомо про майбутній дефіцит продовольства в Україні: що може зникнути з продажу

Водночас, протягом тижня ціни на тепличні помідори зросли в середньому на 29%. Таким чином, продаж у цьому сегменті на сьогоднішні день ведеться за 40-50 грн/кг ($1,09-1,37/кг).

Прогнози щодо дефіциту овочів

Як зазначають виробники тепличних овочів, стрімке подорожчання продукції в галузі є вимушеним заходом. Через ранній прихід холодів багатьом виробникам вже зараз доводиться обігрівати свої теплиці, що спричиняє додаткові витрати. Водночас, треба враховувати, що для українських компаній перехід на альтернативні джерела енергії на сьогодні є вкрай важким завданням.

У зв'язку з цим деякі українські виробники наслідували приклад своїх європейських колег, і також вирішили відмовитися від зимового вирощування овочів. При цьому не варто забувати, що частина потужностей українських виробників нині перебуває на тимчасово окупованих територіях. Багато теплиць пошкоджено через бойові дії. Очевидно, що цього сезону вони не зможуть продовжити свою роботу.

Як стверджують трейдери, розраховувати на імпорт у сегменті тепличних огірків і томатів також не варто. Це пов'язано з тим, що за кордоном виробники овочів зіткнулися з аналогічними труднощами. Тому експерти вважають, що в Україні цього сезону може виникнути дефіцит продовольства. Принаймні у сегменті свіжих овочів. Зокрема, він торкнеться тепличних томатів та огірків.

Нагадаємо, від початку війни в Україні ціни на овочі зросли на 112%.

ДЖЕРЕЛОzn.ua