Стало відомо, чи можна не платити за комуналку під час війни

Українці під час вторгнення Росії в Україну можуть не платити за комунальні послуги, якщо вони не мають такої можливості. Таку заяву зробила експерт у галузі житлово-комунального господарства Крістіна Ненно, повідомляє "Сегодня". Але офіційно це не підтверджено.

Стало відомо, чи можна не платити за комуналку під час війни - today.ua

За її словами, під час військового стану (а в Україні, нагадаємо, після російського вторгнення запровадили військовий стан), не нараховуватиметься пеня, якщо за комуналку не заплатили вчасно. Тобто за комуналку платить таки треба.

У свою чергу компанія "Нафтогаз" рекомендує клієнтам оплачувати рахунки за газ "по можливості". При цьому державна компанія зазначила, що у лютому частина українців за газ заплатила своєчасно та в повному обсязі.

Нагадаємо, що з 14 лютого 2022 року заплатити за газ можна за гроші програми "єПідтримка" (1000 гривень для тих, хто повністю вакцинувався від коронавірусу). Щоправда, це стосується лише громадян віком від 60 років.

У свою чергу, Державна податкова служба стверджує, що під час воєнного стану платильників податків не штрафуватимуть за те, що вони прострочили платежі, несвоєчасно подали звітність або несвоєчасно реєструють податкові чи акцизні накладні. У відомстві кажуть, що воєнний стан є форс-мажорною обставиною.

Раніше ми розповіли, як оплачувати комуналку під час воєнного стану.