Стало відомо, куди йшла плата за газ: в Україні пройшли масові обшуки в 16 облгазах

Автор: Марченко Любов

Українці масово скаржаться, що облгази приписують їм зайві кубометри споживання, за які потім доводиться переплачувати. При цьому отримати будь-які пояснення в облгазу неможливо. Тим часом з'ясувалося, що багато грошей, заплачених обласним газорозподільним компаніям, йшли "наліво", а при цьому самі обласні ГРМ залишалися в жалюгідному стані.

Стало відомо, куди йшла плата за газ: в Україні пройшли масові обшуки в 16 облгазах - today.ua

У ході розслідування БЕБ (Бюро економічної безпеки) та обшуків, проведених спільно з СБУ одночасно в 16 облгазах, було розкрито системні порушення у фінансовій діяльності облгазів. Слідству вдалося розкрити схему, якою віртуозно користувалося керівництво облгазів, виводячи зібрані з населення гроші на рахунки інших підприємств.

Як встановило слідство, у попередні роки облгази, об'єднані спільним брендом "Регіональна газова компанія" (РГК), брали газ із газотранспортної системи для своїх виробничо-технічних потреб. При цьому фактично бралося менше газу, ніж декларувалося. Причому облгази за газ не розплачувалися. В результаті, у підприємств РГК накопичився величезний борг майже 3,5 млрд грн перед державою.

Стало відомо, куди йшла плата за газ: в Україні пройшли масові обшуки в 16 облгазах

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Цей борг мав покриватися за рахунок грошей, сплачених користувачами газу. Але, як з'ясувалося, значна частина зібраної плати за газ виводилася керівництвом облгазів на рахунки "лівих" компаній.

При цьому керівництво РГК намагалося компенсувати виведені кошти за рахунок бюджету. Проте спільне розслідування БЕБ та СБУ дозволило припинити газові махінації.

17 березня слідчі провели одночасні обшуки в 16 облгазах, виявивши системні порушення у платежах за газ. Можна припустити, що й міфічні обсяги споживання, які регулярно нараховувалися облгазами деяким споживачам, також приписувалися з єдиною метою – щоби покрити витрати, за які компанії не розрахувалися.

Стало відомо, куди йшла плата за газ: в Україні пройшли масові обшуки в 16 облгазах

При цьому в двох областях облгази раніше повернули до державного підпорядкування. Очевидно, те саме буде і з тими 16 компаніями, щодо яких ведеться слідство.

Стало відомо, куди йшла плата за газ: в Україні пройшли масові обшуки в 16 облгазах

Облгази на своїх сайтах опублікували спільну заяву з приводу проведених обшуків

"Вранці 17 березня озброєні співробітники правоохоронних органів зайшли на територію та до приміщень газорозподільних компаній. Обшуки проводилися за надуманим звинуваченням у нібито заволодінні державними коштами.

Після проникнення на територію, на деяких підприємствах працівників вивели з робочих місць та тримали у коридорі під наглядом автоматників. У них було вилучено телефони та проведено огляд особистих речей. Здійснювався психологічний тиск.

РГК вважає проведення обшуків, що супроводжувалися кричущими порушеннями прав людини, тиском на співробітників підприємств критичної інфраструктури. На нашу думку, кримінальна справу, яка стала приводом для обшуків, порушена лише з метою тиску на підприємства, які АТ "НАК "Нафтогаз України" в особі ДАТ "Чорноморнафтогаз" намагається захопити рейдерським способом", - пишуть у заяві облгазів.

При цьому вони наголошують на тому, що такі дії слідства можуть розцінюватися як спроба дестабілізації підприємств критичної інфраструктури під час війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слідство у справі триває. Але вже очевидно, що ринку газу в Україні настав кінець. У країні встановлюється монополія та повна диктатура одного газового монополіста – компанії Нафтогаз. Втім, доки вона державна, є надія, що стратегія її керівництва буде спрямована на користь державі та її громадянам.

Нагадаємо, у Нафтогазі, в свою чергу, заявляють, що регіональні газові компанії десятиліттями нічого не робили для відновлення зношених газових розподільчих мереж, через що в Україні виникла небезпека колапсу газової системи.

Головне