В Україні вже нинішнього року уряд має намір розпочати реалізацію другого етапу пенсійної реформи, а саме – хочуть запровадити накопичувальну пенсію. При цьому уряд обіцяє, що завдяки обов'язковим відрахуванням на накопичувальні рахунки українці матимуть шанс на гідну забезпечену старість. Однак додаткові відрахування із зарплати можуть бути особливо обтяжливими для громадян однієї вікової категорії.
Хто відчуватиме найбільший тягар від впровадження накопичувальної пенсії, розповіло видання napensii, посилаючись на думку члена наглядової ради Української ради бізнесу (УРБ), виконавчого директора Української асоціації прямих продажів Надії Бедричук.
Як стверджує уряд, без запровадження накопичувальної пенсії в Україні не обійтись ніяк. Демографічна ситуація така, що на момент виходу на пенсію нинішніх 40-річних громадян солідарний Пенсійний фонд зможе їм забезпечити хіба що злиденне існування на межі виживання. А отже, щоб почуватися на пенсії впевненіше, українці вже зараз мають накопичувати гроші на старість.
Тому уряд хоче зобов'язати роботодавців відраховувати на накопичувальні рахунки своїх співробітників принаймні по 2% від їхнього заробітку. Ще стільки ж платитиме на рахунок кожного працюючого українця держава. Було б непогано, якби ще й самі громадяни щомісяця робили внески на свої накопичувальні рахунки. Однак ця стаття витрат поки що добровільна.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На думку Надій Бедричук, добровільні внески громадян на власні накопичувальні рахунки будуть особливо обтяжливі для українців середнього віку – тих, кому зараз 40-45 років.
"Головний тягар нової системи ляже на плечі українців, яким сьогодні виповнилося 40-45 років", – вважає експерт.
Справа в тому, що у людей цього віку підростають діти, які ще самі не можуть на себе заробляти і яких потрібно утримувати. При цьому вони мають літніх батьків, які вже вийшли на пенсію і також потребують матеріальної підтримки. Якщо при цьому врахувати ще й додаткові щомісячні внески до накопичувального фонду, то зарплати таким громадянам катастрофічно не вистачатиме.
Нагадаємо, на думку заступника міністра соціальної політики Дарії Марчак, для того, щоб забезпечити собі прийнятне утримання у старості, українці мають відраховувати до накопичувальної пенсії мінімум 12-15% своїх доходів.