Відключення електрики за борги для України не є новиною. До цієї процедури вже давно вдаються, щоби змусити найбільш злісних боржників розрахуватися з постачальниками електроенергії. Однак деяким боржникам, незважаючи на кругленькі суми заборгованостей, електрики не відключать.
У НКРЕКУ нагадали, хто може спати спокійно і, до того ж, при світлі, незважаючи на наявні борги.
Заборонено здійснювати відключення електрики жителям "червоних зон". Однак, як тільки регіон виходить із червоної зони, процедуру відключення можуть відновити, але відключать не відразу. Виявляється, ще протягом 30 днів після виходу регіону з "червоної зони" його жителі можуть не боятися відключення електрики. Ну, а через 30 днів все одно доведеться або повертати борги, або залишитися без світла.
Що робити, якщо електрику вже відключили
- У першу чергу, боржник має повернути всю суму, яку він заборгував, включаючи і пеню.
- Після того, як він розрахувався за електроенергію, постачальник електрики повинен звернутися до оператора, який займається розподілом електрики, щоби той включив електрику колишньому боржнику.
- Оператор має підключити клієнта, що погасив борг, до електромережі. На виконання цієї процедури оператору дається до 3 днів (у місті) і до 5 днів (у сільській місцевості).
При цьому, якщо боржникові мають намір відключити електрику, однак ще не зробили цього, постачальник електричної енергії зобов'язаний зупинити цю процедуру, повідомивши оператору, що борг відшкодовано.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, українцям розповіли, як можна легально заощадити на вартості комунальних послуг.