Стало відомо, якими реально мають бути тарифи на газ в Україні

Автор: Марченко Любов

Тарифи на газ в Україні можуть бути зовсім іншими. Для потреб побутових споживачів, а також для підприємств теплової комунальної енергетики цілком вистачило би газу вітчизняного видобутку, який коштує набагато дешевше європейського. А українська влада витрачає колосальні зусилля на безглузду боротьбу з "Північним потоком-2" замість того, щоб розвивати власний видобуток газу.

Стало відомо, якими реально мають бути тарифи на газ в Україні - today.ua

Про це говорив на прес-конференції в одному з українських ЗМІ експерт із питань енергетики Валентин Землянський.

Масу часу і зусиль українською владою було витрачено на те, щоб зупинити будівництво "Північного потоку-2". Хоча із самого початку було очевидно, що рано чи пізно цей газопровід побудують, оскільки Європа, у своїй більшості, кровно зацікавлена в його запуску.

"У нас вся логіка роботи газового сектора зводиться або до боротьби з Північним потоком-2, або до реалізації абсолютно незрозумілих, далеких, і близько не прорахованих" зелених ", водневих та інших проектів", - говорить Землянський.

Популярні зараз

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Стало відомо, якими реально мають бути тарифи на газ в Україні Замість часу, витраченого на безплідну боротьбу "з вітряками", українські чиновники могли зайнятися пошуками інвестицій для розвитку власного видобутку газу. Благо, розвідані поклади цього ресурсу у нас є. Потрібно лише пробурити свердловини і підняти цей газ на поверхню.

Однак навіть того газу, який зараз видобувається в Україні, цілком вистачило би для потреб побутового сектора, а також для того, щоб забезпечити ним роботу підприємств теплової комунальної енергетики, вважає Валентин Землянський.

"Населення України споживає 8 мільярдів кубометрів. Принаймні, такі дані за минулий рік споживання населення. Ще близько 4-5 мільярдів споживають теплокомуненерго. В сумі 13. Укргазвидобування видобуває 13 мільярдів товарного газу, навіть трохи більше. 2 мільярди на балансування. 15 . Але 13 мільярдів - це газ, собівартість якого становить 100 доларів, і 2 мільярди газу по 300 доларів. У вас не вийде середньозважена ціна 200 доларів ніяк. Ціна буде нижча ", - підсумував експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, як він зауважив, для того, щоб дати українцям такі тарифи на газ, потрібні не лише математичні розрахунки, а й політична воля.

Нагадаємо, разом з тим нардеп Олексій Кучеренко, який також є визнаним експертом в питаннях ЖКГ, побоюється, що із введенням Північного потоку-2 транзит газу через українську ГТС впаде нижче критичної позначки, і нам доведеться закуповувати газ у Європи втридорога. Таким чином, тарифи на газ для населення постачальники будуть змушені підняти ще до закінчення дії річної фіксованої ціни.