Стало відомо, якими будуть ціни на овочі і фрукти в Україні: інформація від Мінагрополітики

Автор: Марченко Любов

Наразі Україна рухається до сезону низьких цін на садово-городні продукти. Проте вже наприкінці літа ситуація кардинально зміниться. Ціни на овочі і фрукти восени 2022 року будуть вищими за минулорічні.

Стало відомо, якими будуть ціни на овочі і фрукти в Україні: інформація від Мінагрополітики - today.ua

Такий прогноз дав перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

Формування цін на овочі і фрукти відбувається не тільки під впливом економічних факторів, але й залежно від сезону. Наразі Україна рухається до сезону мінімальних цін на продукти рослинництва. Ціни на все подешевшають і, ймовірно, такими залишатимуться до жовтня.

Крім того, в літній період традиційно підвищуються надої корів. Тому влітку не буде сезонних передумов і для подорожчання продукції молочної галузі.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Якщо не буде макровикликів, як то зростання цін на паливо чи інших факторів, то з погляду аграрного циклу передумов для зростання цін немає", – уточнив чиновник.

Однак у жовтні, коли розпочнеться період закладки овочів і фруктів на тривале зберігання, ціни знову стрімко підуть гору, вважає Тарас Висоцький.

Стало відомо, якими будуть ціни на овочі і фрукти в Україні: інформація від Мінагрополітики Цього року до традиційних сезонних коливань цін додався ще й негативний вплив війни. Серйозно порушено логістику постачання, безпрецедентно подорожчали транспортні витрати. Все це не може не позначитися на вартості овочів і фруктів.

Які продукти рослинництва будуть у найбільшому дефіциті?

Дефіцит буде на теплолюбні овочі та фрукти, які традиційно вирощують у південному регіоні країни. Восени на ринку може відчуватися нестача солодкого перцю, томатів, баклажанів. Разом з тим, овочі борщового набору не повинні суттєво зрости у ціні.

Із фруктів вже відчувається гострий дефіцит черешні, яка здебільшого вирощується у Мелітопольському районі, а цього року не може звідти надходити через тимчасову окупацію цієї місцевості. Щоправда, на ринок уже йде черешня з Одеської області та Закарпаття, де цього року вона непогано вродила. Але все-таки колишнього достатку не буде. Отже, чекати низьких цін на черешню не варто.

Ще гострішою буде ситуація з кавунами, основний регіон вирощування яких припадає на Херсонську область. Отже, на ринку кавунів буде мало, і вони будуть дорогими. Крім того, будуть високими ціни на персики та абрикоси, які також здебільшого нам привозять із півдня України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, нинішнього року українцям потрібно постаратися "вичавити" максимум зі своїх дачних і присадибних ділянок. Жоден клаптик землі не повинен залишитись порожнім. До речі, незважаючи на те, що почалося літо, ще не пізно посіяти деякі культури. Огірки, кабачки, скоростиглі гарбузи, стручкова квасоля, горох і зелень ще цілком встигнуть вирости і  дозріти до закінчення літнього сезону.

Нагадаємо, в Україні різко знизилися ціни на огірки. Тому вже цілком можна побалувати себе салатом із огірків та свіжої зелені.

Головне