Стало відомо, якими будуть тарифи на комуналку з 1 грудня

Тарифи на комуналку для населення у грудні в основному залишаться незмінними. При цьому можуть відбутися невеликі зміни у вартості комунальних послуг, проте більшість тарифів не змінюватимуть, принаймні, до закінчення опалювального сезону.

Стало відомо, якими будуть тарифи на комуналку з 1 грудня - today.ua

Як можуть змінитись тарифи на комуналку в грудні, розповіло видання uaportal.

Тарифи на опалення

Вартість опалення для населення зафіксована урядом до закінчення дії воєнного стану та ще на півроку після нього. Таким чином, тарифи на опалення для населення діятимуть ті самі, що й минулого опалювального сезону. Тобто плата за опалення залежатиме лише від температури навколишнього повітря і від того, скільки газу спалять комунальники для того, щоб у будинках було тепло.

Те саме стосується й тарифів на гарячу воду. Поки вартість газу для підприємств теплової комунальної енергетики залишатиметься фіксованою, вартість гарячої води не зростатиме, бо на цей тариф також встановлено мораторій.

При цьому українцям, які користуються індивідуальними газовими котлами, у грудні 2022 року доведеться заплатити за опалення свого будинку більше, ніж у грудні 2021 року. а цього року тариф на газ для більшості населення вже дорівнює 7,96 грн. Тому в грудні нинішнього року платіжки за газ для таких користувачів будуть "вагомішими".

Стало відомо, якими будуть тарифи на комуналку з 1 грудня

Тарифи на газ

Тарифи на газ залишаться незмінними до закінчення опалювального сезону. На сьогодні майже все населення України отримує газ від одного постачальника – компанії Нафтогаз. Він, у свою чергу, продає газ для побутового сектора по 7,96 грн за кубометр. У грудні цей тариф залишиться незмінним. Проте є ймовірність, що його можуть підвищити одразу після закінчення опалювального сезону.

Принаймні голова податкового комітету Данило Гетьманцев нещодавно натякав, що тариф на газ для населення надто занижений, і довго він таким бути не може.

Тарифи на воду

Тарифи на воду та каналізацію зафіксовані на рівні 24 лютого 2022 року, і поки що їх підвищувати не можуть. При цьому в Україні немає єдиного тарифу на воду. Кожен водоканал встановлює його виходячи зі своїх витрат на водопостачання того чи іншого населеного пункту. При цьому комунальники не можуть безконтрольно підвищувати вартість своїх послуг, тому що вони мають отримати дозвіл НКРЕКП на підвищення тарифу. Загалом у грудні тарифи на воду залишаться незмінними.

Тарифи на електроенергію

Вартість електрики для населення залишатиметься незмінною, принаймні, до закінчення опалювального сезону. Тобто, до 31 березня 2023 року, оскільки цей опалювальний сезон пізніше було розпочато і раніше буде закінчено. Таким чином, і в грудні, і в наступні три місяці, тарифи на електроенергію для населення будуть такими: 1,44 грн – для обсягу споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн – для обсягу споживання понад 250 кВт-год.

Тарифи на вивезення твердих побутових відходів

А ось тарифи на вивезення сміття з 1 грудня зміниться у багатьох населених пунктах. Утім, в деяких містах його підвищили ще кількома місяцями раніше. А з грудня його планують підвищити ще в багатьох містах. Комунальники мотивують підвищення тим, що значно подорожчало паливо для заправки автомобілів, а також зросли інші витрати. Тож не підвищувати цей тариф неможливо.

Нагадаємо, українці, які не можуть повністю сплатити за комунальні послуги, мають право розраховувати на субсидію. Проте тим, хто має заборгованість з оплати комуналки, субсидію можуть не дати.

ДЖЕРЕЛОuaportal.com