Стало відомо, які податки і штрафи готують ФОПам вже найближчими місяцями

Податкові послаблення, одержані українським бізнесом на початку війни, незабаром скасують. Підприємцям повертають усі податки, а також запроваджують штрафи. Влада змушена піти на скасування преференцій для бізнесу через те, що так вимагає Міжнародний валютний фонд.

Стало відомо, які податки і штрафи готують ФОПам вже найближчими місяцями - today.ua

Законопроект, який скасовує податкові пільги, вже розроблений Кабміном і зареєстрований у Верховній Раді.

Чому МВФ нам диктує податкову політику?

Таке питання може виникнути у багатьох. МВФ не диктує, він ставить умови – жорсткі і непопулярні. Та якщо Україна їх виконає, то отримає кредит МВФ. Ці гроші зараз є життєво важливими для нашої країни. Якщо їх не буде, то Україні не буде чим виплачувати зарплати бюджетникам, а також пенсії та соціальні виплати. На це у нас своїх грошей не вистачає – все йде на війну.

До того ж, на початку війни влада дала бізнесу нечувані пільги, дозволивши підприємцям сплачувати зменшені податки, а деяким і не платити жодних. Це був вірний крок, який дав бізнесу прийти до тями після першого шоку та встояти "на ногах". Проте через такі податкові послаблення бюджет недорахувався мільярдів гривень. А тому зараз бюджетних надходжень ледве вистачає на утримання армії.

У цій ситуації нам залишається лише розраховувати на безоплатну допомогу західних партерів та ще на кредити, оскільки безоплатна допомога не є безрозмірною. А МВФ, як і будь-який кредитор, не готовий позичати потенційному банкруту. Йому потрібно, щоби позичальник був платоспроможний, отже, більше заробляв сам. Жодним чином, окрім підвищенням податків, цього не досягти. Тому нічого особистого з боку МВФ – лише тверезий розрахунок.

Стало відомо, які податки і штрафи готують ФОПам вже найближчими місяцями

У цьому контексті в грудні минулого року українська влада змушена була підписати Меморандум із МВФ, в якому було викладено все, що Україна зобов'язується зробити, щоби кредитори дали грошей у борг.

Що передбачає новий законопроект?

Законопроектом передбачено такі зміни, що мають бути реалізовані з 1 липня 2023 року:

  • скасування податку 2% для ФОП третьої групи (буде знову 5%);
    • ФОП першої та другої груп будуть зобов'язані сплачувати єдиний податок;
    • повернуть документальні перевірки та штрафи за порушення податкового законодавства;
    • штрафуватимуть за відсутність РРО.

Нагадаємо, при цьому український уряд намагається "продавити" у МВФ хоч якісь пільги для вітчизняної промисловості. Проте надії на це замало, кажуть представники влади.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel