В Україні передбачено податок для заробітчан із доходів, які отримані ними за кордоном. Він сплачується за підсумками року разом з податками від доходів, отриманих в Україні.
Про особливості оподаткування заробітчан розповіли у Державній податковій службі.
Такий податок з доходу фізичних осіб становить 18%.
Він сплачується з усього доходу, отриманого за кордоном, якщо у заробітчанина немає документів, які би підтверджували, що він сплачував податки під час роботи за кордоном.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо ж у нього є документи, що підтверджують сплату податків за кордоном, то в такому разі розмір річного податку можна зменшити на ту суму податків, які він сплатив за кордоном. Щоправда, при цьому наша країна повинна мати угоду про сплату податків з країною, де він працював. Якщо ж у заробітчанина на момент сплати податків немає відповідних документів з-за кордону, то він має звернутися до податкової служби із заявою про перенесення строку сплати податків на рік.
Деякі податки, сплачені заробітчанами за кордоном, не враховуються у сумі річного податкового зобов'язання та не вираховуються з податку, який вони мають сплатити.
До таких належать:
- податки на капітал (приріст капіталу) та податки на майно;
- поштові податки;
- податки на реалізацію (продаж);
- інші непрямі податки незалежно від цього, належать вони до категорії прибуткових податків чи вважаються окремими податками відповідно до законодавства іноземних держав.
Нагадаємо, в Україні набули чинності нові правила: несплачені податки стягуватимуться без звернення до суду.