Робота для біженців у Німеччині є. Однак більша частина вакансій розрахована на чоловіків. Але й жінки, особливо ті, хто знає мову, можуть розраховувати на вигідні вакансії та непогану зарплатню. За бажання можна знайти роботу і без потрібних мовних навичок. Але при цьому доведеться задовольнятися скромнішими виплатами.
Яку роботу та на яких умовах пропонують у Німеччині, розповіло видання finance.ua.
На сьогодні в Німеччині знайшли собі тимчасовий притулок понад 1 мільйон українських біженців. Більшість із них (80%) – жінки. І більше половини усіх жінок (48% від загальної чисельності біженців) – мами з неповнолітніми дітьми.
Природно, що коло вакансій, які можуть запропонувати німецькі роботодавці жінкам з дітьми, набагато вужче, ніж той вибір, який пропонують чоловікам, які не обтяжені турботами про виховання малолітніх дітей.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські біженці у Німеччині переважно – люди з вищою освітою. У багатьох із них за плечима непогана престижна робота на батьківщині. В Україні вони були "білими комірцями". Однак у Німеччині на сьогодні для них немає роботи. Зате є чимало вакансій, де знадобляться робочі руки і професійні навички.
Шукають фахівців зі знанням мови
"Робота є в основному для фахівців, які, як мінімум, знають німецьку. Що стосується робітничих професій, на які особливо високий попит, то тут потрібні переважно чоловіки — водії, будівельники та інші. Українські біженці — це переважно жінки. Але багато хто зможе знайти роботу за спеціальністю згодом, коли вивчать німецьку та освоїться на місцевому ринку праці", — каже голова Всеукраїнської асоціації агентств з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Лише 4% українських біженців, які опинились у Німеччині, непогано знають німецьку мову. Інші або не знають її зовсім, або десь чули. Однак саме знання німецької є заповітним ключем, який відмикає для претендентів на роботу двері рекрутингових агентств. Тому половина всіх українських біженців справно відвідують мовні курси, щоби потім здобути більш престижну роботу.
Поки ж, без знання мови, українки здебільшого можуть розраховувати на роботу домашньою прислугою, прибиральницею, посудомийкою або на роботу на заводах і фермах. Зарплата на таких робочих місцях становить близько 1,5-2 тис. євро на місяць. Можна знайти роботу й за вищу плату. Наприклад, українок із водійськими правами охоче беруть на роботу кур'єрами-водіями. Там можна заробляти від 2,2 тис. євро.
У кого є найбільше шансів знайти роботу в Німеччині?
Українка Оксана Моргун, яка працює у кадровому агентстві в Берліні, каже, що зараз на німецькому ринку праці найбільш затребувані доглядальниці, плиточники, сантехніки, електрики та пакувальники, а також будівельники, водії та медсестри.
Нагадаємо, стало відомо, де у Німеччині ще готові прийняти українських біженців. Більшість регіонів країни вже переповнені біженцями та більше не приймають.