Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз

Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на початку поточного року.

Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз - today.ua

Раніше Нацбанк прогнозував збільшення зарплати на 16,6%, але тепер він переглянув свій же прогноз і поліпшив його більш ніж на 1%. Таким чином, за новим прогнозом від НБУ, зарплата українців протягом 2021 року зросте на 17,8%. Такі цифри Нацбанк оприлюднив в "Інфляційному звіті" за квітень 2021 року.

Водночас, зросте не лише номінальна, а й реальна зарплата громадян України. З урахуванням інфляції приріст складе за рік 8,6%. При цьому зарплата буде рости за рахунок декількох факторів. Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз

"Для працівників з найнижчим рівнем доходу додатковим фактором стане чергове підвищення мінімальної заробітної плати", - йдеться в прогнозі Нацбанку.

Нагадаємо, в Україні зарплата жінок все ще поступається чоловічій. Причому різниця між ними залишається доволі відчутною. Чоловіки в середньому отримують на одну п'яту частину зарплати більше, ніж жінки. При цьому різниця між чоловічим і жіночим заробітками потроху скорочується.