Як змінилися за рік тарифи на комуналку

Сьогодні нерідко можна чути різні цифри зростання тарифів на комуналку. Хтось каже, що вони подорожчали лише на кілька відсотків, хтось заявляє, що здорожчали у півтора рази, а хтось говорить і про двократне підвищення. Держслужба статистики оприлюднила об'єктивні дані, на скільки подорожчали тарифи на комуналку за рік (з вересня 2020 по вересень 2021).

Як змінилися за рік тарифи на комуналку - today.ua

Для порівняння спеціально взято період від початку попереднього опалювального сезону до початку нинішнього, позаяк такі цифри найбільш об'єктивно відображають цінові зрушення в тарифах на комуналку.

Отже, якщо брати в цілому, за всіма видами комунальних послуг, то за вересень 2021 року тарифи на комуналку виросли на 0,5%. При цьому в річному вимірі зростання склало 25,1%, тобто фактично тарифи зросли на чверть. Як змінилися за рік тарифи на комуналку

Тарифи на комуналку з різних видів послуг зросли неоднорідно

  • Найбільше зросли тарифи на газ. За вересень 2021 вони підросли на 1,8%, а за рік їхнє зростання склало 68,6%.
  • На другій позиції йдуть тарифи на електроенергію. У вересні вони залишилися незмінними, а за рік збільшилися на 36,6%.
  • Тарифи на опалення і гарячу воду за рік зросли на 13,9%. При цьому у вересні вони залишалися незмінними.
  • Тарифи на каналізацію за рік стали вище на 18,6%, однак у вересні нинішнього року вони залишалися незмінними.
  • При цьому тарифи на холодну воду зросли менше, ніж на каналізацію - лише на 11,8%. У вересні вони також не змінювалися.
  • Утримання та ремонт житла за рік подорожчало на 11,7%. І у вересні нинішнього року воно стало дорожче на 1,4%.
  • Збільшилися за рік і тарифи на утримання житла та прибудинкових територій. Вони стали вище на 4%, причому вересневе підвищення склало 0,7%.

Нагадаємо, у громадян, які мають борги по комуналці та аліментах, стали вилучати автомобілі.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua