У Чехії на третину збільшилася кількість вакансій, якими можуть скористатися українські заробітчани. В основному пропонують роботу ыз зарплатою до 100 тисяч гривень, проте є вакансії, на яких можна заробити і більше.
Зокрема, таку оплату, до 130 тисяч гривень на місяць, пропонують лікареві-офтальмологу. На порталі пошуку роботи work.ua написано, що належить робити лікарю, які вирішить змінити українську поліклініку на польську.
"Призначення лікування пацієнтам із захворюваннями і / або станами ока, його придаткового апарату та орбіти, контроль його ефективності і безпеки", - записано в умовах вакансії.
Однак це вакансія для працівника з високою кваліфікацією. Втім і некваліфікованому персоналу в Чехії також пропонують непогані заробітки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зокрема, різноробочий на чеському заводі з виробництва пива може отримувати до 78 тисяч гривень на місяць. Однак для цього йому доведеться чимало потрудитися. Зокрема, для таких заробітчан передбачений лише один вихідний, а в інші шість днів тижня працювати доведеться від 8 до 12 годин. Природно, ці 78 тисяч гривень дістануться тому, хто готовий працювати по 12 годин. Роботу на такому підприємстві обіцяють невигадливу: наклеювати етикетки на пляшки з пивом та упаковувати їх.
Майже стільки ж, до 77 тисяч в перерахунку на гривні, можна буде заробити на "спорідненому" підприємстві, яке виробляє чіпси. Туди беруть на роботу заробітчан віком від 19 до 60 років. Обіцяні гроші також готові платити тому, хто буде віддаватися роботі сповна: працювати доведеться 6 днів на тиждень, і до 14 годин щодня. При цьому наднормативна праця оплачується за більш високим тарифом.
"Все, що понад вісім годин на добу, оплачується в розмірі 125% ставки. У суботу платять 150% від ставки", - йдеться в оголошенні до цієї вакансії.
На деяких вакансіях, пропонованих заробітчанам у Чехії, робочий день може тривати навіть 16 годин на добу. При цьому, за три місяці такої каторжної роботи можна заробити, щоби вистачило повернути борги по комуналці в Україні і потім прожити наступний опалювальний сезон без боргів.
Нагадаємо, в Польщі з січня 2022 року підвищать мінімальну зарплату. На наші гроші вона становитиме 21 440 гривень.