ПриватБанк - найбільший і найбільш популярний серед українських банків. У нього найбільше клієнтів, а також багато відділень і безліч банкоматів по всій країні. Тож не дивно, що саме його банкомати найчастіше "ковтають" картки клієнтів.
Таке заковтування іноді пов'язано з надмірним навантаженням на мережу Приватбанку. Через великі навантаження банкомати можуть зависати і не реагувати на команди клієнта. А іноді вони і зовсім, проковтнувши карту, не хочуть її віддавати.
Причини зависання банкоматів ПриватБанку, і в які періоди це частіше трапляється
Щодня ПриватБанк віддає людям і передає далі величезну масу грошей. Хтось отримує в ньому пенсію, хтось стипендію, комусь через банк нараховують зарплату, а хтось, навпаки, переводить свої готівкові гроші через термінали ПриватБанку.
Є кілька пікових періодів у місяці, коли навантаження на операційну систему ПриватБанку дуже велике. Це - періоди масової виплати зарплат, які трапляються, як правило, двічі на місяць. У ці дні люди масово прямують до банкоматів, щоби взяти готівку. Багато хто за звичкою воліє робити покупки за готівку. А багато хто змушений знімати гроші, позаяк у невеликих населених пунктах усе ще беруть до оплати лише "живі" гроші. Саме в такі дні найчастіше і виснуть банкомати ПриватБанку.
Що робити, якщо банкомат ПриватБанку не повертає карту, що "проковтнув"
- Натисніть кілька разів кнопку "Скасування".
- Якщо банкомат так і не повернув карту, натисніть знову "Скасування" і тримайте її, однак більше п'яти хвилин тримати не варто.
- Поки ви тримаєте, на дисплеї має з'явитися напис: "Завершити операцію". Тоді, не відриваючи палець від кнопки "Скасувати", іншим пальцем підтвердіть запит - натисніть "Так".
Якщо банкомат повернув вам карту, забирайте її і йдіть від нього подалі. Очевидно він несправний, а отже, потрібно почекати кілька днів, поки його полагодять.
Якщо ж навіть після всіх цих маніпуляцій, банкомат не віддав вам картку, то доведеться звернутися або на гарячу лінію ПриватБанку 3700, або в одне з його відділень за новою картою.
Нагадаємо, через масштабний збій у системі ПриватБанку, його клієнти втратили великі суми грошей. З них двічі списали гроші за одні й ті ж покупки.