Стало відомо, що очікує на українців, які не захочуть скористатися податковою амністією

Вже через пару днів в Україні набуде чинності податкова амністія, скористатися якою громадяни зможуть протягом року: з 1 вересня 2021 по 31 серпня 2022. Вона дасть можливість громадянам, які регулярно отримували тіньові доходи, задекларувати свої активи та повністю легалізувати їх, сплативши з них 5-відсотковий податок.

Стало відомо, що очікує на українців, які не захочуть скористатися податковою амністією - today.ua

У Мінфіні розповіли, що буде з тими, хто протягом року не знайде можливості або не захоче задекларувати свої "ліві" доходи.

Держава обмежить таким людям можливість користуватися своїми грошима. Вони не зможуть розмістити в банку депозит і не зможуть зробити велику покупку за ці кошти. Фактично держава повністю або частково паралізує їхні фінансові можливості, і вони не зможуть ані покласти їх на депозит, ані розраховуватися ними. Стало відомо, що очікує на українців, які не захочуть скористатися податковою амністією

"Зокрема, в подальшому буде усе складніше розмістити готівку в банківських установах або придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу", - розтлумачив глава Мінфіну Сергій Марченко.

Нагадаємо, в уряді також готують законопроект про непрямі методи податкового контролю громадян. Якщо закон приймуть, то податкова отримає можливість порівнювати офіційні доходи і витрати громадян.

Тоді багатьом доведеться пояснити, звідки у них гроші на дорогі покупки. І якщо людина не зможе пояснити походження цих грошей, то її змусять сплатити податок з кожної великої покупки в розмірі 18% її вартості. Тому громадянам, у яких є сумніви у легальності власних доходів, радять усе ж скористатися податковою амністією.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua