Громадянам, які втратили свої будинки через війну в Україні, даватимуть компенсацію за зруйноване житло. Збитки відшкодують як тим, чиє житло повністю зруйноване, так і тим, чию квартиру чи будинок ще можна відновити. При цьому буде встановлено максимальну суму компенсації, понад яку власники зруйнованого житла не зможуть отримати.
Про це розповіла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Під час визначення компенсації за зруйноване житло діятиме основне обмеження: відшкодуванню підлягатиме не більше 150 квадратних метрів житла. Хто втратив просторіший будинок або квартиру, якщо захоче їх відновити, то решту витрат повинен буде взяти на себе.
При цьому методику розрахунку вартості квадратного метра зруйнованого житла поки що розробляють.
Крім того, розмір компенсації за зруйноване житло буде пропорційний тій долі грошей, яку вклав у нього власник.
І, нарешті, головний момент, який цікавить багатьох українців, що втратили свою оселю: звідки візьмуть гроші для компенсації за зруйноване житло? Адже зараз велика частина країни лежить у розрусі, а на території, що залишилася, далеко не всі підприємства можуть оговтатися від шоку.
Однак в НБУ відкрито рахунок, на який уже надходять гроші для фонду відновлення майна та зруйнованої інфраструктури. На нього може переказати кошти будь-хто. При цьому Україна найбільше розраховує на міжнародну допомогу, а також на виплати від країни-агресора, яка буде змушена відшкодувати завдані нам збитки.