Став відомий термін, коли Укрпошта перестане доставляти пенсії

Укрпошта припинить доставляти пенсії українцям. Замість неї ці функції виконуватиме інша компанія. Проте, хто і з якої дати візьме на себе доставку пенсій та інших соцвиплат до віддалених куточків України, наразі невідомо. Це з'ясується після проведення конкурсу, який відбудеться за півроку після скасування воєнного стану в Україні.

Став відомий термін, коли Укрпошта перестане доставляти пенсії - today.ua

У ході цього конкурсу буде обрано компанію, на яку далі покладуть обов'язки щодо доставки і виплати пенсій. Але поки що Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо відстрочення цього конкурсу. Така постанова №1305 була ухвалена урядом 22 листопада 2022 року.

На сьогодні статистика така: 8,284 млн. українців отримують пенсію через уповноважені банки, а 2,442 млн. – через Укрпошту. Причому в деяких регіонах на долю поштового оператора припадає близько 90% усіх пенсійних виплат. Тому роль Укрпошти у доставці пенсій зараз дуже велика.

Став відомий термін, коли Укрпошта перестане доставляти пенсії

Ще до війни між Пенсійним фондом та Укрпоштою виникли тертя через оплату послуг, які Укрпошта надає ПФУ. Поштовий оператор хотів більше грошей. А держава, у свою чергу, заявила, що більше грошей не дасть. Тому було вирішено провести конкурс та в ході його обрати компанію, яка доставлятиме пенсії українцям за прийнятну ціну. Однак війна внесла корективи до цих планів уряду. Займатися проведенням конкурсів, а потім ще й проходити можливі судові позови зараз не з руки. Тому Кабмін вирішив відстрочити проведення конкурсу.

Таким чином, національний поштовий оператор Укрпошта займатиметься доставкою пенсій ще невизначений час. А дата проведення конкурсу стане відома лише після скасування воєнного стану.

Нагадаємо, в Україні продовжили воєнний стан, а також загальну мобілізацію до 19 лютого 2023 року.

ДЖЕРЕЛОgazetavv.com