Став відомий розмір субсидії на літо, яку дадуть більшості українських сімей

Більшості українців, які взимку отримували допомогу від держави на оплату комуналки, субсидії на літо призначать автоматично. Розмір літньої допомоги буде значно нижчим за ту, що громадяни отримували в опалювальний сезон. При цьому декому все ж таки доведеться повторно звернутися до соцслужби для отримання субсидії.

Став відомий розмір субсидії на літо, яку дадуть більшості українських сімей - today.ua

Про це розповіла прес-служба Мінреінтеграції.

Громадянам, в яких не сталося змін у майновому стані та складі сім'ї, субсидію на літо перепризначать автоматично. Держдопомогу на оплату комуналки також отримають "автоматом" і ВПО, яким дають субсидію на житло, де вони зареєстровані.

А от тим переселенцям, які хочуть отримувати субсидію не за адресою реєстрації, а на інше місце проживання, доведеться подати до Пенсійного фонду заяву на субсидію, а також декларацію про доходи.

Став відомий розмір субсидії на літо, яку дадуть більшості українських сімей

Розмір субсидії на літо буде значно меншим за зимові виплати

На виплату субсидій цьогоріч закладено таку саму суму, що й торік – 25 млрд гривень. При цьому кількість сімей, які отримують субсидію, становить приблизно 2,2 мільйони.

Як відомо, субсидію домогосподарству призначають у разі, якщо плата за комуналку перевищує 15% сукупного місячного доходу членів сім'ї. При цьому враховується лише вартість комуналки у межах соціальних норм споживання. На все, що спожито вище за ці норми, субсидія не дається.

Природно, субсидія на літо буде набагато нижчою за зимову. Так, якщо взимку одна родина в середньому отримувала близько 1,5 тис. гривень допомоги, то влітку субсидія становитиме лише 350-400 гривень. Таке значне зниження розміру суми виплат відбувається через те, що влітку відсутня найвитратніша стаття видатків – опалення.

Нагадаємо, названо нову причину, через яку половині отримувачів субсидії можуть відмовити у допомозі.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live