Став відомий розмір мінімальної пенсії 65-річних громадян після індексації: менше платити не можуть

В Україні розмір розрахункової пенсії залежить від двох факторів: розміру зарплати, яку отримував пенсіонер, а також накопиченого ним страхового стажу. Однак іще одним фактором, що впливає на розмір пенсії, є вік пенсіонера. Так, є мінімальна пенсія, нижче за яку не може отримувати пенсіонер певного віку.

Став відомий розмір мінімальної пенсії 65-річних громадян після індексації: менше платити не можуть - today.ua

Зокрема, у Пенсійному фонді розповіли, яка мінімальна пенсія належить громадянам віком від 65 років, пише napensii.

2023 року українцям, щоб вийти на пенсію в 60, потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Щорічно вимога щодо страхового стажу зростатиме, доки не досягне 35 літ у 2028 році. При цьому на сьогодні в Україні є чимало пенсіонерів, в яких страховий стаж значно нижчий не лише за 35, а й за 30 років. Справа в тому, що вони виходили на пенсію раніше, а тоді були інші закони та інші, нижчі, вимоги до стажу.

Водночас, уряд намагається хоч якось винагородити тих громадян, які чимало попрацювали на своєму віку та заробили більший стаж, ніж їм свого часу потрібно було для виходу на пенсію. Тому навіть за умови, що вони мали невисоку зарплату, і в результаті в них вийшла низька розрахункова пенсія, для таких громадян встановлено мінімальний поріг пенсії. Нижче за цей поріг їхні виплати бути не можуть.

Став відомий розмір мінімальної пенсії 65-річних громадян після індексації: менше платити не можуть

Ця норма передбачена постановою Кабміну №168 від 24.02.2023 "Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш уразливих верств населення у 2023 році". У пункті 7 цієї постанови йдеться про додаткові гарантії пенсійного забезпечення для громадян, що належать до певних вікових груп, які мають достатній страховий стаж.

Зокрема, йдеться про українців віком від 65 років, які мають страховий стаж не менше 30/35 років (для жінок 30, а для чоловіків 35 років). У них мінімальна пенсія не повинна бути нижчою за 3120 гривень.

Причому всі інші доплати, які належать до пенсії (за наднормативний стаж та інші надбавки, передбачені законом), додаються вже до цієї суми, а не входять до неї.

Нагадаємо, через тяжку демографічну ситуацію в країні вже через 10-15 років мільйони українців можуть залишитися без пенсії. При цьому держава не зможе виплачувати їм навіть мінімальну пенсію.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua