США передадуть Україні нову партію гранатометів АТ-4

Автор: Максимов Віталій

США в рамках нового пакету військової допомоги передадуть Україні нову партію одноразових шведських гранатометів АТ-4. Про це повідомила прес-служба Пентагону.

США передадуть Україні нову партію гранатометів АТ-4 - today.ua

Скільки гранатометів увійде до цієї нової партії – не уточнюється. Загальна вартість нового пакету військової допомоги Києву від Білого дому становить 325 млн доларів. У нього, крім гранатометів, також увійдуть боєприпаси для HIMARS, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети з оптичним наведенням (це TOW), протитанкові міни, чотири машини матеріально-технічної підтримки, більше 9 млн патронів до стрілецької зброї, високоточні авіаційні боєприпаси та інше.

Слід зазначити, що українські бійці використовують гранатомети АТ-4 вже давно. У 2022 році ця зброя довела свою ефективність проти бронетехніки російських окупантів. З відкритих джерел відомо, що у 2022 році Україна отримала від різних країн близько 20 000 гранатометів АТ-4 (різних модифікацій).

АТ-4 (інша назва – Pansarskott m/86 або Pskott m/86) армія Швеції прийняла на озброєння у 1987 році. Його розробили спеціалісти шведської компанії Saab Bofors Dynamics. В армії США цей гранатомет відомий під назвою M136 (він трохи відрізняється від свого шведського "родича").

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

США передадуть Україні нову партію гранатометів АТ-4

Що таке АТ-4? Це одноразовий гранатомет калібру 84 мм. Довжина пускової труби складає 1020 мм. Максимальний діаметр – 150 мм. Важить він від 6,7 до 8 кг, залежно від типу пострілу. Максимальна дальність пострілу досягає 2100 метрів, але прицільна дальність пострілу – 300 метрів. У полі це, звичайно, невелика дистанція. Але цього цілком вистачає для піхоти під час боїв у міській забудові. Тим більше, що є граната із збільшеною дальністю прицільного ураження – до 500 метрів.

У гранатометі АТ-4 можна використовувати постріли кількох типів. Наприклад, кумулятивний постріл або бронебійно-уламковий постріл. Кумулятивний постріл забезпечує пробиття броні від 420 до 500 мм, залежно від типу пострілу. Вже розроблено кумулятивну гранату, здатну пробивати броню до 600 мм.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На даний момент гранатомет АТ-4 прийнято на озброєнні армій приблизно 20 країн. Крім США, Швеції та України його використовують також, наприклад, в арміях Польщі, Великобританії, Латвії, Литви, Естонії, Франції, Бразилії та Аргентини.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина незабаром передасть Україні нову партію гранатометів Matador.