Today.ua

Чи впорається ЄС без російського газу – думка експертів

З 1 квітня 2022 року Росія може перестати постачати газ до Європи, якщо країни Євросоюзу не платитимуть за нього у російських рублях. ЄС уже заявив, що оплати у рублях не буде. Німецьке видання DW розповіло про те, чи впорається Євросоюз без російського газу…

Приблизно 40% газу, який споживає Євросоюз – це російський газ. Причому, найбільше блакитного палива потрібно Німеччині. Не забуваймо, що приблизно 55% газу і близько 34% нафти до Німеччини постачає Росія. Тобто ФРН дуже залежить від російської сировини.

Німецький канцлер Олаф Шольц вважає, що різка заборона російської сировини призведе до рецесії не лише у Німеччині, а й на всьому Старому Континенті. Свою думку він уже виклав парламенту Німеччини.

Загалом Шольц виступає за заборону російського газу та нафти, але на це має знадобитися кілька років. Інакше Європа, зокрема європейська промисловість, зіштовхнеться із серйозними проблемами.

У свою чергу Федерація німецької промисловості вважає, що різка заборона російського газу може мати "незліченні наслідки", у тому числі для всієї Європи. Справа в тому, що газова мережа Європи не розрахована на постачання газу із заходу на схід.

При цьому уряд Німеччини планує до кінця 2022 року вдвічі знизити споживання російського газу. Через два роки німці хочуть взагалі повністю відмовитись від блакитного палива з РФ.

Євросоюз зараз активно шукає альтернативних постачальників газу. Ведуться переговори, наприклад, із Катаром. Проте жодних договорів ще не підписано.

Нагадаємо, наприкінці березня 2022 року газ із Росії через українську ГТС йшов із максимальним завантаженням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ