Люди, які вперше зважилися шукати роботу за кордоном, мають бути готовими до того, що неминуче зіткнуться там із проблемами. Особливо - спочатку. І особливо якщо вони вирішили спробувати щастя з пошуком роботи самостійно. Фахівці з працевлаштування назвали три основні проблеми, з якими стикаються заробітчани у Польщі.
Про ці проблеми розповіла виданню segodnya директор Департаменту рекрутації Gremi Personal Ганна Джоболда.
Перша проблема – це психологічний бар'єр. Інший життєвий уклад плюс незнання мови є серйозною перешкодою для тих, хто вирішив спробувати щастя у працевлаштуванні за кордоном. Людина, яка вперше опинилася за кордоном, особливо якщо вона сама і не знає мови, почуватиметься абсолютно дезорієнтованою і безпорадною.
Звідси випливає й друга проблема – оформлення документів на перебування у Польщі.
"Іноземцям, які хочуть отримати документи на проживання в Польщі самостійно, необхідно самим і заповнювати польською документи, і записуватися на їхнє подання до відомств, більшість чиновників яких не говорять англійською", - каже Ганна Джоболда.
Звичайно, що без знання мови людині не впоратися з таким, здавалося б, простим завданням.
Увесь час, доки вирішується питання щодо надання карти побуту, заробітчанин не має права виїжджати з Польщі. Інакше тоді все пропаде і треба буде починати спочатку.
Третя складність – пошук житла. Знову ж таки, ключову роль тут відіграє знання мови. Якщо ви знаєте польську, то, природно, буде набагато простіше відшукати собі куток і домовитися про його оренду. Втім, як і знайти роботу.
Ті наші співгромадяни, які вже здолали цей шлях і тепер спокійно живуть та працюють у Польщі, особливо наполягають на вивченні мови. Вони кажуть, що знання мови – це найкраща інвестиція у вигідне працевлаштування за кордоном.
При цьому Ганна Джоболда зазначає, що першопрохідцям було набагато складніше. Нині, через великий наплив наших, у Польщі вже багато умов адаптовано до заробітчан, які не знають польської мови. Для них тепер у багатьох банках працюють консультанти, які знають українську чи російську мову. Квиток на автобус також можна купити, не знаючи польської. Та й зняти гроші у банкоматі можна, переключивши на українське або російське меню.
Чим Польща приваблює українців?
По-перше, це наш найближчий західний сусід у Євросоюзі. По-друге, через багаторічну спільну історію у нас і в них сформувався багато в чому схожий менталітет. По-третє, польська мова все-таки доступніша в розумінні для вуха українця, ніж англійська чи німецька. Ну і по-четверте, там все ж таки набагато більше платять, ніж у нас.
Нагадаємо, нещодавно в Польщі запровадили нові правила, які мають суттєво спростити перебування та працю заробітчан у цій країні.