Українцям назвали три проблеми, з якими стикаються заробітчани в Польщі

Автор: Марченко Любов

Люди, які вперше зважилися шукати роботу за кордоном, мають бути готовими до того, що неминуче зіткнуться там із проблемами. Особливо - спочатку. І особливо якщо вони вирішили спробувати щастя з пошуком роботи самостійно. Фахівці з працевлаштування назвали три основні проблеми, з якими стикаються заробітчани у Польщі.

Українцям назвали три проблеми, з якими стикаються заробітчани в Польщі - today.ua

Про ці проблеми розповіла виданню segodnya директор Департаменту рекрутації Gremi Personal Ганна Джоболда.

Перша проблема – це психологічний бар'єр. Інший життєвий уклад плюс незнання мови є серйозною перешкодою для тих, хто вирішив спробувати щастя у працевлаштуванні за кордоном. Людина, яка вперше опинилася за кордоном, особливо якщо вона сама і не знає мови, почуватиметься абсолютно дезорієнтованою і безпорадною.

Звідси випливає й друга проблема – оформлення документів на перебування у Польщі.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

"Іноземцям, які хочуть отримати документи на проживання в Польщі самостійно, необхідно самим і заповнювати польською документи, і записуватися на їхнє подання до відомств, більшість чиновників яких не говорять англійською", - каже Ганна Джоболда.

Звичайно, що без знання мови людині не впоратися з таким, здавалося б, простим завданням. Українцям назвали три проблеми, з якими стикаються заробітчани в Польщі При цьому, щоб отримати тимчасовий дозвіл на проживання (Karta pоbytu), іноді доводиться чекати по півтора-два роки, хоча закон обмежує цей термін двома місяцями. Але ж польська бюрократія нічим не краща за нашу. До того ж, місцеві чиновники справді можуть бути завантажені. Та й взагалі вони не поспішають діяти за буквою закону, адже розуміють, що чужинець не поскаржиться на них до суду.

Увесь час, доки вирішується питання щодо надання карти побуту, заробітчанин не має права виїжджати з Польщі. Інакше тоді все пропаде і треба буде починати спочатку.

Третя складність – пошук житла. Знову ж таки, ключову роль тут відіграє знання мови. Якщо ви знаєте польську, то, природно, буде набагато простіше відшукати собі куток і домовитися про його оренду. Втім, як і знайти роботу.

Ті наші співгромадяни, які вже здолали цей шлях і тепер спокійно живуть та працюють у Польщі, особливо наполягають на вивченні мови. Вони кажуть, що знання мови – це найкраща інвестиція у вигідне працевлаштування за кордоном.

При цьому Ганна Джоболда зазначає, що першопрохідцям було набагато складніше. Нині, через великий наплив наших, у Польщі вже багато умов адаптовано до заробітчан, які не знають польської мови. Для них тепер у багатьох банках працюють консультанти, які знають українську чи російську мову. Квиток на автобус також можна купити, не знаючи польської. Та й зняти гроші у банкоматі можна, переключивши на українське або російське меню.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чим Польща приваблює українців?

По-перше, це наш найближчий західний сусід у Євросоюзі. По-друге, через багаторічну спільну історію у нас і в них сформувався багато в чому схожий менталітет. По-третє, польська мова все-таки доступніша в розумінні для вуха українця, ніж англійська чи німецька. Ну і по-четверте, там все ж таки набагато більше платять, ніж у нас.

Нагадаємо, нещодавно в Польщі запровадили нові правила, які мають суттєво спростити перебування та працю заробітчан у цій країні.