Сотні тисяч українців не отримали пенсію за червень: у Мінсоцполітики назвали терміни виплат

В Україні завершено фінансування червневих пенсій. Загалом на виплати пенсіонерам за червень спрямовано 51,2 млрд. гривень. Однак 3,6 млрд. цих грошей залишилися не виплаченими. У результаті, пенсія за червень виявилась не виплаченою сотням тисяч українців.

Сотні тисяч українців не отримали пенсію за червень: у Мінсоцполітики назвали терміни виплат - today.ua

Про це стало відомо з інформації, опублікованої у Facebook Пенсійного фонду України.

Як з'ясувалося, 39,2 млрд. гривень із тієї суми, що була виділена на червневі пенсії, громадянам виплатили на їхні банківські рахунки. А ще 12 млрд. отримала Укрпошта для виплати пенсій тим, хто отримує гроші через поштову службу. Проте, Укрпошта виплатила пенсіонерам лише близько 70% виділеної суми. Решта ж 30%, а це близько 3,6 млрд. гривень, залишилися не виплаченими.

Ці гроші не змогли отримати громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій. До них співробітники Укрпошти не можуть дістатися, оскільки комунікацію з цими територіями фактично заблоковано. Сотні тисяч українців не отримали пенсію за червень: у Мінсоцполітики назвали терміни виплат Проблему визнали у Мінсоцполітики. Так, глава міністерства Марина Лазебна під час телемарафону підтвердила, що пенсію не змогли виплатити близько 300 тисяч українців, які перебувають в окупації.

Але тим, хто не зумів отримати свою пенсію, не варто непокоїтись: їхні гроші нікуди не пропадуть. За підсумками місяця Укрпошта сформує список громадян, які не змогли отримати свої пенсії, і цей список разом із не отриманими сумами перейде на наступний місяць. Таким чином, ті, хто не зміг зараз отримати свою пенсію, у липні отримають виплати одразу за два чи навіть кілька місяців, якщо гроші не доходили до них і раніше.

Навіть більше, якщо вони не зможуть забрати свою пенсію і наступного місяця, ці гроші все одно нікуди не пропадуть. Їх можна буде забрати упродовж трьох років.

Нагадаємо, під час війни безробітних українців достроково відправлятимуть на пенсію.