Скільки можуть перебувати у Польщі українські біженці: ухвалено новий закон

Автор: Марченко Любов

Польський сейм ухвалив закон, яким визначаються права українських біженців, що через війну вимушено опинилися на території сусідньої країни. Закон визначає термін їхнього перебування в Польщі, а також матеріальну допомогу та інші соціальні пільги, якими можуть користуватися біженці.

Скільки можуть перебувати у Польщі українські біженці: ухвалено новий закон - today.ua

Закон був прийнятий в оперативному порядку переважною більшістю голосів польського сейму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідно до закону, всі біженці з України після підтвердження особи зможуть отримати номер PESEL. Скільки можуть перебувати у Польщі українські біженці: ухвалено новий закон

Що передбачено ухваленим законом

  • Українці зможуть перебувати на території Польщі 18 місяців. Потім їм можуть продовжити термін перебування ще на стільки ж.
  • Польські громадяни, які дали притулок українським сім'ям, отримуватимуть підтримку у розмірі 40 злотих на день (272 гривні) протягом двох місяців. Таким чином, розмір підтримки становитиме 1200 злотих або 8160 гривень на місяць.
  • Польський уряд створить резервний фонд, який призначений для підтримки місцевої влади, що змушена нести додаткові витрати у зв'язку з прийомом біженців.
  • Ухвалено також зміни до закону, які дозволять українцям користуватися деякими держпослугами. Зокрема, медичним обслуговуванням. Крім того, українці матимуть право відправляти своїх дітей до польських шкіл.
  • Крім того, законом передбачено, що українці, які офіційно працевлаштуються у Польщі, отримають також доступ до сімейної допомоги.

Нагадаємо, польський уряд заявив, що Польща зможе забезпечити роботою всіх дорослих жінок-біженок, які прибули на територію країни.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії