Штрафи, чеки, касові апарати: як зміниться життя ФОПів із 1 січня

Автор: Марченко Любов

З 1 січня 2022 року для українських ФОП набудуть чинності нові правила, які мають дисциплінувати бізнес, сприяти легалізації доходів та захистити права споживачів. Принаймні, в ідеалі все саме так і має вийти.

Штрафи, чеки, касові апарати: як зміниться життя ФОПів із 1 січня - today.ua

До цієї дати ФОП мають встановити у себе касові апарати, які унеможливлять тіньовий обіг коштів і повинні зробити всі фінансові операції прозорими. Звичайно, для багатьох ФОП це означатиме збільшення податків. Саме з цим пов'язане активне неприйняття нових законодавчих змін у підприємницькому середовищі. Однак завдяки цьому влада сподівається отримати збільшення податкових відрахувань до бюджету та скорочення тіньової зайнятості.

Мають виграти від такого нововведення у звичайні покупці, адже вони обов'язково отримуватимуть разом із купленим товаром чек і зможуть потім пред'явити продавцю претензії у випадку, якщо їм продали неякісний товар.

Звичайно, при цьому деякі підприємці, показавши свій реальний обсяг обороту грошей, змушені будуть перейти з єдиного податку на загальне оподаткування. Адже інформація з касових апаратів надходитиме безпосередньо податківцям, і приховати щось буде практично неможливо. Штрафи, чеки, касові апарати: як зміниться життя ФОПів із 1 січня

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Які справи сьогодні?

Сьогодні, поки ще не всі підприємці користуються РРО (касовими апаратами), у них є можливість продавати поряд із товаром, який проходить через оподаткування, ще й чималі партії "лівого" контрабандного товару. Причому за тими самими цінами, як і легальний товар. До того ж, ця контрабанда ще й не завжди буває нормальної якості.

Таким чином, держава втрачає гроші у вигляді несплачених податків, а покупці наражаються на ризик, купуючи неякісний товар.

Крім того, такі умови роботи нівелюють конкуренцію між учасниками ринку. Виходить, що ті, хто працює чесно, перебувають у програші порівняно з тими, хто веде на ринку нечесну гру.

"За даними податкової, у системі єдиного податку ховається 5 млрд надходжень на рік, а поза ризиковими - набагато більше. Плюс "скрутки", які не працюють без чорної готівки - ще 2-3 млрд на місяць. І додамо також до цього митниці" , – каже голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Тому, єдиний спосіб змусити бізнес працювати чесно – встановити РРО і перевіряти, чи користуються підприємці касовими апаратами при кожній угоді. Перевірки ФОП на предмет дотримання норм нового закону розпочнуться відразу після закінчення карантину в країні. Тобто, на сьогодні точної дати немає, але, можливо, це буде навесні наступного року, а може й раніше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для тих, у кого виявлять порушення, законом передбачені штрафи

  • Якщо продавати через РРО не весь товар і не друкувати чеки, штраф становитиме 100% від вартості проданих товарів (150% за друге та кожне подальше порушення).
  • Якщо виявлять втручання у конструкцію РРО – штраф у розмірі 5100 грн.

Крім того, завдяки виданим чекам, можна буде завжди проконтролювати, де і ким було продано той чи інший товар. При цьому покупці отримають можливість отримати свої гроші назад, якщо товар виявиться неякісним.

Нагадаємо, вже з 1 грудня в Україні зростуть податки для ФОП. Поки – ненабагато. Грудневе підвищення буде пов'язане не з додатковим грошовим обігом, а з підвищенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, до яких "прив'язані" податки підприємців.

Головне