Шестиденна блокада Суецького каналу завершена: світові ціни на нафту почали падати

Автор: Марченко Любов

Сьогодні, 29 березня, рятувальникам, нарешті, вдалося зняти з мілини контейнеровоз Ever Given, який шість діб поспіль блокував Суецький канал. Як тільки світові інформагентства повідомили про це, в світі тут же стали знижуватися ціни на нафту.

Шестиденна блокада Суецького каналу завершена: світові ціни на нафту почали падати - today.ua

Контейнеровоз сів на мілину в Суецькому каналі ще вранці 23 березня. Величезне судно довжиною 400 метрів і вагою 220 тисяч (!) тонн через сильний вітер розвернуло поперек каналу і загнало на прибережну мілину. Через це прохід через канал був практично повністю заблокований.

У пробці, що утворилася на підходах до каналу, "застрягли" 450 суден, які прямували з вантажами як зі сходу на захід, так і в зворотному напрямку. За підрахунками фінансистів, через цей простій світова економіка щодня втрачала близько 9 мільярдів доларів.

Спасателям допоміг приплив

Маленькі буксири, задіяні рятувальниками, не могли зрушити з місця величезну махину контейнеровоза, який загруз у прибережному грунті. До того ж, рятувальники побоювалися, що в судні може статися розлом, коли буксири почнуть тягнути його в різні боки.

Популярні зараз

Путін вирішив окупувати не лише Україну: названо ціль президента РФ на Заході

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Євро незабаром замінить долар: заява Національного банку України

Бронювання за гроші: у Верховній Раді ухвалили рішення про зміни у мобілізації

Контейнеровоз вдалося зняти лише з третьої спроби - після того, як з-під загрузлої носової частини судна було вилучено 27 тисяч тонн мулу і піску. Крім того, рятувальникам допоміг приплив, завдяки якому рівень води у каналі піднявся. Однак при цьому в районі каналу дув сильний вітер, що ускладнювало їхню роботу. Але цього разу рятувальникам вдалося впоратися із завданням. Шестиденна блокада Суецького каналу завершена: світові ціни на нафту почали падати

У Єгипту вже був свій план "Б"

Якби і ця спроба не увінчалася успіхом, то на цей рахунок у єгиптян, які розпоряджаються каналом і відповідають за прохід суден у ньому, вже був свій план "Б". Його запропонував президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі. Він дав розпорядження почати розвантаження контейнеровоза, щоби трохи знизити його вагу і, таким чином, полегшити роботу рятувальників. Все-таки Ever Given ніс на собі 18300 контейнерів. Весь цей гігантський вантаж прямував із Китаю в нідерландський порт Роттердам.

Але, на щастя, розвантажувати контейнеровоз не знадобилося. Завдяки припливу і нелюдським зусиллям рятувальників, які всі ці дні працювали і вдень, і вночі, Ever Given знятий з мілини.

За цей час деякі судна зневірилися чекати розблокування каналу і вирушили в свої пункти призначення в обхід африканського континенту. Однак багато хто все ж дочекався цієї щасливої години, і тепер з нетерпінням жде своєї черги, щоби пройти через канал.

Ціни на нафту почали знижуватися

Як тільки звістка про розблокування Суецького каналу рознеслася світом, тут же стали знижуватися ціни на нафту. Адже за ці 6 діб там було заблоковано 12% світового ринку нафти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ціна на нафту марки Brent відразу впала на 90 центів і склала $ 63,67 за барель. А ціна на нафту з Америки знизилася на 1,03 долара - до $ 59,94 за барель.

Нагадаємо, через кілька днів після початку блокади в Суецькому каналі український авіаконцерн "Антонов" виступив із пропозицією щодо перевезення вантажів вітчизняним літаком "Мрія", який на сьогодні володіє найбільшою вантажопідйомністю в світі. Поки невідомо, чи встиг хтось зафрахтувати нашу "Мрію" для перевезення свого вантажу. Ееех, от постояв би той контейнеровоз на мілині ще хоч кілька діб!