Сейм Польщі вніс поправки до законодавства: багатьох українців позбавлять статусу біженця

Автор: Марченко Любов

Сейм Польщі вніс зміни до правил перебування українських біженців у цій країні. Зокрема, запроваджується обов'язкова плата за проживання, а також стають жорсткішими умови для збереження статусу біженця.

Сейм Польщі вніс поправки до законодавства: багатьох українців позбавлять статусу біженця - today.ua

Відповідні поправки до закону були внесені переважною більшістю голосів депутатів Сейму. За зміни проголосували 429 депутатів, тоді як лише 9 було проти і 13 утримались, пише ukrinform.

Плата за проживання

З 2023 року українські біженці, які перебувають у Польщі понад 120 днів, будуть зобов'язані платити за своє проживання у місцях тимчасового розміщення. На сьогодні у таких центрах тимчасового розміщення проживає близько 80 тисяч українців. Щоправда, спочатку вони оплачуватимуть неповну суму. Так, із 1 березня 2023 вони будуть зобов'язані самі оплачувати половину вартості свого проживання. Однак тут є обмеження щодо плати: сума, яку біженці сплачуватимуть за одноденне проживання, не повинна бути понад 40 злотих (300 гривень).

А вже з травня частка плати за проживання, яку українці мають відшкодовувати самі, становитиме 75%. Але при цьому з наших громадян не мають брати понад 50 злотих (500 грн) на добу.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Сейм Польщі вніс поправки до законодавства: багатьох українців позбавлять статусу біженця

Водночас, із деяких категорій біженців, як і раніше, не вимагатимуть плату за проживання. До них, зокрема, належать незахищені громадяни:

  • особи з інвалідністю;
  • люди пенсійного віку;
  • вагітні жінки;
  • жінки з дітьми віком до 1 року;
  • жінки з трьома чи більше дітьми;
  • дюді, що опинилися у складній ситуації.

Деяким українцям заморозять соціальну допомогу або зовсім відмовлять у статусі біженця

Українцям, які виїжджатимуть із Польщі, заморозять допомогу. Крім того, тих, кого не буде в Польщі понад 30 днів, позбавлять статусу біженця, і, відповідно, вони втратять право на фінансову допомогу. Однак цей статус можна поновити, якщо українець буде змушений знову тікати від війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, у Польщі отримує визнання електронний документ у додатку Diia.pl (еквівалент польського документа mObywatel). Цей документ даватиме право українцям на легальне перебування у сусідній країні. Маючи такий документ, можна буде багаторазово перетинати кордон між Україною та Польщею без візи.

Нагадаємо, українські біженці у Польщі можуть повторно отримати безкоштовні медикаменти на 4200 гривень.