Сайти з працевлаштування масово блокують оголошення про роботу: що відбувається на ринку праці

Автор: Марченко Любов

Криза на ринку праці змушує багатьох українців зайнятися активним пошуком нової роботи. Але є й ті, хто не проти підзаробити на проблемах інших. Шахраї не сплять і вже поширили в мережі безліч вакансій із пропозиціями сумнівних заробітків. Щоб захистити громадян, підозрілі оголошення про роботу почали масово блокувати на сайтах із працевлаштування.

Сайти з працевлаштування масово блокують оголошення про роботу: що відбувається на ринку праці - today.ua

Тільки за серпень портал Work.ua заблокував 500 вакансій, опублікованих стрімінговими майданчиками та "шлюбними агентствами". А в жовтні ще 100 вакансій спіткала та сама доля. Незважаючи на виявлення та блокування таких "пропозицій" від роботодавців порталом Work.ua, вони нікуди не зникли з просторів Інтернету, пише finance.ua.

Як розпізнати недобросовісного роботодавця?

Шлюбні агенції часто пропонують роботу у сфері перекладів. Вакантні місця, що пропонуються, зазвичай називають "Менеджер по роботі з клієнтами", "Менеджер листування з клієнтами", "Оператор чату", "Оператор ПК". На самому сайті компанії така пропозиція може просуватися в маси під маркою "Купідона", наприклад як "Менеджер зі створення пар". Всередині вакансія рясніє фразами "З нами ви станете фінансово незалежними", "Дохід необмежений і залежить від вас", "Працюйте з будь-якого місця без прив'язки до офісу", "Заробіток з першого тижня", "Акція! Пройди успішно навчання на цю посаду та отримай 2000 грн".

Має насторожити і сам заробіток. Оплата праці починається від 20 000 грн до 150 000 грн. І це - без досвіду та знань англійської. Насправді ж, суть такої роботи полягає у виманюванні грошей в іноземних громадян, які шукають знайомства з українськими дівчатами.

Популярні зараз

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Робота на стрімінгових майданчиках зазвичай подається під соусом "Блогер, ведучий ефірів/трансляцій, стрімер, модель". У самій вакансії часто зустрічаються фрази на кшталт: "Для талановитих і харизматичних дівчат і хлопців", "Дистанційна робота з будь-якого місця з графіком, який ви самі вибираєте", "Конкурси для нових стрімерів, на яких ви можете виграти гроші", "Зможеш просувати свою сторінку у соцмережах".

У цьому секторі обіцяють від 30 000 до 100 000 грн. При цьому досвід роботи або будь-які навички не потрібні, лише "голі" харизма і товариськість. Насправді ж, основою вашого заробітку є донати від глядачів за ваш контент.

На просторах порталів пошуку роботи зустрічаються і криптоаферисти. Про себе вони заявляють як про фінансову, аутсорсингову, консалтингову компанію, або маркетингове, рекламне агентство. Найчастіше вони гучно заявляють про себе: "Ми міжнародна консалтингова компанія, яка впевнено працює та лідирує вже понад 8 років на ринку". Якісь спроби знайти інформацію про таких "лідерів" в Інтернеті закінчуються провалом.

Сайти з працевлаштування масово блокують оголошення про роботу: що відбувається на ринку праці

Саме вакантне місце може бути назване як "Менеджер із продажу", "Менеджер з роботи з клієнтами", "Retention-менеджер". Іноді текст такої вакансії вирізняється неграмотністю. Від вас потрібна консультація та продаж послуг зацікавленим клієнтам. І вас готові взяти без досвіду, було би бажання розвиватися. Часто вимагають у такій вакансі знання іноземної мови.Зарплата може бути від 21 000 до 100 000 грн, і до того ж прив'язаною до курсу долара.

Насправді ж, вам запропонують зробити внесок у біржові інвестиції. А якщо грошей у вас зараз немає, то вас спробують схилити до оформлення мікропозики, мотивуючи неймовірною вигодою такої інвестиції. Як результат, люди самі передають шахраям номери карток та паспортні дані. Природно, ніяких виплат за "інвестиціями" вам не нададуть.

Цілком убезпечити себе від шахраїв практично неможливо. Проте, ризик потрапити до них "на гачок" все ж таки можна звести до мінімуму.

Спробуйте діяти таким чином:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Знайдіть сайт компанії, а також пошукайте відгуки про неї в Інтернеті.
  • За жодних обставин не пересилайте гроші.
  • Не передавайте паспортні дані, номер та пін-код банківської картки.
  • Не реєструйтесь на незнайомому сервісі та не проходьте там верифікацію.
  • Ставтеся критично до будь-яких пропозицій і мисліть логічно.

Не буває великих зарплат без досвіду і навичок, знань іноземної мови та при завантаженості лише кілька годин на добу. Не піддавайтеся ілюзіям та спокусам. Це допоможе зберегти як свій час, так і гроші.

Нагадаємо, на ринку праці зріс попит на віддалену роботу. До топ пропозицій дистанційної роботи увійшли вакансії у сфері роздрібної торгівлі, продажу, закупівлі, реклами, дизайну, PR, освіти і перекладів.

Головне