З українців почали вимагати податки за давно погашені іпотечні кредити

Автор: Марченко Любов

Фіскальні органи масово вимагають з українців податки за кредити, які давно та благополучні ними погашені. У деяких випадках вимагають сплатити сотні тисяч і то й близько мільйона гривень податків. Українці, захоплені зненацька та загнані в кут такими вимогами, змушені звертатись до суду.

З українців почали вимагати податки за давно погашені іпотечні кредити - today.ua

Такі вимоги стали висувати за давно погашеними іпотечними кредитами. Податкова вимагає, щоб позичальники сплатили податок на "додаткове благо".

Звідки взялося у позичальників "додаткове благо" та чому з нього вимагають податок?

Історія сягає корінням ще в нульові роки. Тоді багато українців, користуючись стабільною (як тоді здавалося) економічною ситуацією і недорогим доларом, брали іпотечні кредити. Причому вважали за краще брати їх у доларах, адже в цій валюті відсоток за кредитами був значно меншим, ніж у гривнях. Долар тоді був по 5 гривень.

Потім вибухнула фінансова криза 2008-2009 років, і долар зріс до 8. Але ще й за таких умов громадяни були готові повертати борги за іпотеку. З українців почали вимагати податки за давно погашені іпотечні кредити Однак потім настав 2014 рік, і гривня обрушилася зовсім, відразу ставши дешевшою втричі. А разом із гривнею впали й надії багатьох позичальників на те, що їм колись пощастить повернути банку борг.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Майже 150 тисяч внутрішніх переселенців були змушені повернутись на окуповану територію, 99% з них – не з власної волі

"Приміром, хтось до 2008 року взяв кредит у 100 тис. доларів, коли він був умовно по 5 грн. У національній валюті сума боргу становила близько 500 тис. грн. А після обвалу гривні вона перетворилася на захмарні 2,4 мільйона" – пояснила податковий консультант Київського центру підтримки розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

Проте банки пішли назустріч багатьом клієнтам, які до цього справно розраховувалися за іпотечним кредитом. Наприклад, якщо клієнт уже виплатив банку 1,4 млн гривень, то мільйон банк міг йому пробачити. Таким чином, кредит вважався погашеним.

Однак банки вказували цей "прощений" мільйон у своїй податковій звітності, і фіскали почали його трактувати як "додаткове благо", з якого згідно із законом слід утримати податки. Таким чином, з клієнтів стали вимагати по 18% ПДФО та по 1,5% військового збору із "прощених" сум.

Отак і вийшло, що тепер з багатьох позичальників вимагають по 200-300 тисяч, а іноді й по мільйону гривень платежів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, люди були змушені звернутися до суду. У переважній більшості таких випадків суди стають на бік колишніх позичальників. Їх звільняють від грошей. Однак податкова все-таки вперто розсилає вимоги про сплату іншим клієнтам, які взяли іпотеку.

Нагадаємо, в Україні вже з наступного року зросте податок на нерухомість, який потрібно буде платити за "зайві" квадратні метри.

Головне