З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї

Електронна трудова книжка, якою так пишається Мінсоцполітики, вже стала каменем спотикання на шляху до заповітної пенсії не для одного пенсіонера. Громадяни скаржаться, що з електронних трудових книжок пропадає страховий стаж, і людині потім довго, а нерідко й безуспішно, треба доводити, що вона в ці роки працювала і сплачувала податки.

З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї - today.ua

Так, Анатолій Калабалик із Новодністровська пише, що відправив Пенсійному фонду всі відскановані документи, які від нього зажадали, проте багато років стажу йому не зарахували.

"Все одно відображається тільки страховий стаж, з якого сплачено внески. Весь інший стаж, який видно за документами як такий, який прирівнюється до страхового (з 1996 року) все одно не зараховано до страхового. Перебування на обліку в службі зайнятості теж не видно. роблю для себе висновок: "Електронна трудова книжка" на даний час ніякої користі не має ", - пише чоловік в коментарі у Facebook-акаунті Пенсійного фонду.

В іншої підопічної Пенсійного фонду з електронною трудовою книжкою ще більше не склалося. У неї хтось зі співробітників ПФ, що переносили дані з паперової в електронну трудову книжку, згубив два роки стажу. У підсумку, пенсію їй нарахували без цих двох років.

З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї Eleonora Gaivoronskaya (так звуть пенсіонерку з Мароіуполя) вже рік оббиває пороги у Пенсійному фонді, щоби довести своє право на ці два роки страхового стажу. Жінка заручилася потрібними довідками, у неї при собі трудова книжка в паперовому вигляді, проте всюди вона натикається на непробивну стіну бюрократії.

"Рік вже ходжу, щоб виправити ситуацію, а у них то карантин, то" повінь "... перекидається провина з роботодавця на податкову, потім на звільнених вже співробітників і так по колу! І це, при наявності всіх довідок і трудової в паперовому вигляді! І повідомляють, що все, що внесено в електронному вигляді, оскарженню не підлягає! ", - ділиться жінка своїми поневіряннями.

Навчена власним гірким досвідом, вона звертається до молодих співгромадян із порадою: не сподіватися на цифрові технології, а на кожному етапі життя обзаводитися старими добрими "папірцями", аби потім можна було підкріпити свій страховий стаж хоч якимось документом. Хоча їй самій ці "папірці" поки не дуже допомогли.

"Що стосується електронних книжок, то одне вимкнення електрики або збій у системі, залишає без пенсії мільйони співгромадян. Так що, раджу молоді: завжди дублюйте свою трудову та іншу діяльність максимальною кількістю паперових довідок. Бо державі нахлібники у вигляді пенсіонерів і пільговиків взагалі не потрібні ", - пише пенсіонерка.

Нагадаємо, у 2021 році, щоби вийти на пенсію в 60 років, українцям потрібно мати не менше 28 років страхового стажу. Наступного року вже потрібно буде на рік більше. Вимога до страхового стажу зростатиме з кожним роком до 2028. До того часу, щоб піти на пенсію в 60, потрібно буде мати 35 років повноцінного страхового стажу.

ДЖЕРЕЛОfacebook
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...