З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї

Автор: Марченко Любов

Електронна трудова книжка, якою так пишається Мінсоцполітики, вже стала каменем спотикання на шляху до заповітної пенсії не для одного пенсіонера. Громадяни скаржаться, що з електронних трудових книжок пропадає страховий стаж, і людині потім довго, а нерідко й безуспішно, треба доводити, що вона в ці роки працювала і сплачувала податки.

З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї - today.ua

Так, Анатолій Калабалик із Новодністровська пише, що відправив Пенсійному фонду всі відскановані документи, які від нього зажадали, проте багато років стажу йому не зарахували.

"Все одно відображається тільки страховий стаж, з якого сплачено внески. Весь інший стаж, який видно за документами як такий, який прирівнюється до страхового (з 1996 року) все одно не зараховано до страхового. Перебування на обліку в службі зайнятості теж не видно. роблю для себе висновок: "Електронна трудова книжка" на даний час ніякої користі не має ", - пише чоловік в коментарі у Facebook-акаунті Пенсійного фонду.

В іншої підопічної Пенсійного фонду з електронною трудовою книжкою ще більше не склалося. У неї хтось зі співробітників ПФ, що переносили дані з паперової в електронну трудову книжку, згубив два роки стажу. У підсумку, пенсію їй нарахували без цих двох років.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

З електронної трудової книжки пропадають роки страхового стажу: пенсіонери у відчаї Eleonora Gaivoronskaya (так звуть пенсіонерку з Мароіуполя) вже рік оббиває пороги у Пенсійному фонді, щоби довести своє право на ці два роки страхового стажу. Жінка заручилася потрібними довідками, у неї при собі трудова книжка в паперовому вигляді, проте всюди вона натикається на непробивну стіну бюрократії.

"Рік вже ходжу, щоб виправити ситуацію, а у них то карантин, то" повінь "... перекидається провина з роботодавця на податкову, потім на звільнених вже співробітників і так по колу! І це, при наявності всіх довідок і трудової в паперовому вигляді! І повідомляють, що все, що внесено в електронному вигляді, оскарженню не підлягає! ", - ділиться жінка своїми поневіряннями.

Навчена власним гірким досвідом, вона звертається до молодих співгромадян із порадою: не сподіватися на цифрові технології, а на кожному етапі життя обзаводитися старими добрими "папірцями", аби потім можна було підкріпити свій страховий стаж хоч якимось документом. Хоча їй самій ці "папірці" поки не дуже допомогли.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Що стосується електронних книжок, то одне вимкнення електрики або збій у системі, залишає без пенсії мільйони співгромадян. Так що, раджу молоді: завжди дублюйте свою трудову та іншу діяльність максимальною кількістю паперових довідок. Бо державі нахлібники у вигляді пенсіонерів і пільговиків взагалі не потрібні ", - пише пенсіонерка.

Нагадаємо, у 2021 році, щоби вийти на пенсію в 60 років, українцям потрібно мати не менше 28 років страхового стажу. Наступного року вже потрібно буде на рік більше. Вимога до страхового стажу зростатиме з кожним роком до 2028. До того часу, щоб піти на пенсію в 60, потрібно буде мати 35 років повноцінного страхового стажу.