Із 2022 року зміняться умови призначення пенсії: хто може зостатися без виплат

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на те, що в Україні офіційний вік виходу на пенсію становить 60 років, проте далеко не всі громадяни, які досягли такого віку, зможуть у наступному році вийти на заслужений відпочинок. Багатьом нашим співвітчизникам доведеться працювати довше, їм пенсія в 60 років не світить. А деякі і зовсім ризикують залишитися без виплат.

Із 2022 року зміняться умови призначення пенсії: хто може зостатися без виплат - today.ua

За прогнозами Мінсоцполітики, з кожним роком число українців, які зможуть вийти на пенсію в 60, буде скорочуватися. Так, у 2028 році лише 55% шістдесятирічних громадян зможуть вчасно піти на заслужений відпочинок. Ще 40% доведеться працювати до 63 років, перш ніж вони отримають заповітне пенсійне посвідчення. А 5% будуть змушені працювати до 65.

Так відбувається через те, що в Україні, згідно з законом, щорічно змінюються умови виходу на пенсію, а саме - зростають вимоги щодо пенсійного стажу. Так, якщо в нинішньому році для того, щоб вийти на пенсію в 60, достатнього мати 28 років страхового стажу, то вже в наступному році умови зміняться: потрібно буде вже 29 років. Ця цифра буде приростати на одиницю з кожним роком - до 2028, поки вимога за страховим стажем не досягне 35 років.

Для тих, хто до свого 60-річчя не встигне накопичити потрібну кількість років страхового стажу, законом передбачені варіанти. Вони можуть піти на пенсію і при меншому стажі, проте у більш "зрілому" віці. Із 2022 року зміняться умови призначення пенсії: хто може зостатися без виплат

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, в наступному 2022 році на пенсію зможуть піти:

  • в 60 років - громадяни, які мають не менше 29 років страхового стажу;
  • в 63 роки - ті, в кого стаж становить від 19 до 29 років;
  • в 65 років - українці, які зуміли заробити від 15 до 19 років страхового стажу.

Ті ж, хто не зумів обзавестися і 15 роками страхового стажу, залишаться взагалі без пенсії. Їм держава може надати лише соціальну допомогу, яку будуть виплачувати з 65 років. Однак її будуть платити лише в тому випадку, якщо середній дохід на одну людину в сім'ї, де проживає такий невдаха-пенсіонер, нижчий за прожитковий мінімум.

Українцям порадили, що робити, якщо страхового стажу не вистачає

  • Якщо ви ще доволі молоді, офіційно працевлаштуйтесь і заробіть собі стаж.
  • Якщо офіційної роботи немає, а час іде, платіть самостійно внески до Пенсійного фонду. Час, протягом якого ви будете платити ці внески, буде зараховуватись вам у пенсійний стаж.
  • Якщо часу до настання пенсійного віку залишається мало, або він вже настав, а вам не вистачає зовсім трохи стажу, його можна докупити. Для цього потрібно заплатити по 44% від мінімальної зарплати за кожен місяць, якого вам не вистачає.

При цьому слід пам'ятати, що у влади - не вельми райдужні прогнози щодо майбутнього нинішніх і майбутніх пенсіонерів. У Мінсоцполітики кажуть, що поступово розмір пенсійних виплат буде знижуватиси у процентному відношенні до зарплати. Якщо зараз пенсія українців становить в середньому 30% від їхньої зарплати, то вже через 15-20 років вона становитиме лише 20%.

Головне