В Україні починає діяти заборона на пластикові пакети: кого не стосуватимуться обмеження

З п'ятниці, 10 грудня 2021 року, в Україні починає діяти закон щодо обмеження використання пластикових пакетів. З цього дня безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у магазинах буде заборонено. Усі пакети, включаючи і найтонші, повинні продаватися за гроші.

В Україні починає діяти заборона на пластикові пакети: кого не стосуватимуться обмеження - today.ua

Законодавчі обмеження стосуватимуться лише супермаркетів та магазинів, проте поки не діятимуть на ринках. Через це в Європейській Бізнес Асоціації стурбовані, що вже на першому етапі закладено різні ринкові умови для різних продавців.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЄБА.

Зокрема, в ЄБА вважають несправедливим, що обмеження стосуватимуться лише організованої торгівлі в магазинах, а при цьому стихійна торгівля на ринку поки що не зазнає жодних перепон із використанням пластикових пакетів. В Україні починає діяти заборона на пластикові пакети: кого не стосуватимуться обмеження Тому в Асоціації вважають, що, оскільки Україна вирішила йти шляхом поступового скорочення вживання пластику та заборони на нього, то умови мають бути максимально прозорими і рівними для всіх, хто займається торгівлею.

"У зв'язку з цим незмінною залишається позиція Асоціації щодо того, що підхід до заборони обігу пластикових пакетів має бути послідовним та комплексним для всіх сфер виробництва та обігу", - зазначили в асоціації.

Крім того, в інформації від ЄБА йдеться, що на сьогоднішній день бізнес не зовсім розуміє, як здійснювати продаж пластикових пакетів, і за якою ціною вони мають відпускатися.

"Йдеться про відсутність відповідного нормативно-правового акта про встановлення мінімальних роздрібних цін на такі пакети, відсутність чіткої схеми реалізації тонких та надтонких пластикових пакетів на платній основі, відсутність механізму нанесення маркування, що могло би дозволити забезпечити облік та контроль придбання таких пакетів споживачами" , - йдеться у повідомленні.

При цьому Мінекономіки підготувало проект постанови щодо реалізації пакетів з товстими стінками (товщиною понад 50 мікрометрів), якою встановлено мінімальні роздрібні ціни на такі пакети. Проте досі ця ухвала не затверджена.

Таким чином, незважаючи на те, що торгівля вже з 10 грудня має запровадити плату за пластикові пакети, нормативна база для цього нововведення зовсім не готова. Та й покупці навряд чи сприймуть це нововведення із захопленням. Роздрібні торговці побоюються, що велика частина покупців переметнеться на ринок, де поки що не треба буде платити за пакети.

Нагадаємо, у проекті постанови передбачено мінімальну ціну за пакет без ручок у розмірі 2 гривень.

ДЖЕРЕЛОunian