З 1 липня в Україні зросла пенсія: хто і на скільки більше отримуватиме

З 1 липня в Україні зросла пенсія. Ця зміна виплат пов'язана з підвищенням прожиткового мінімуму для громадян непрацездатного віку.

З 1 липня в Україні зросла пенсія: хто і на скільки більше отримуватиме - today.ua

Насамперед зміняться виплати для громадян, які отримують мінімальну та максимальну пенсії. Крім того, збільшать доплати за наднормативний стаж тим громадянам, які його мають.

Отже, з 1 липня в Україні виріс офіційний прожитковий мінімум (ПМ). Для кожної вікової категорії він свій. Із цих даних виводять середнє значення ПМ країни. З 1 липня 2022 року він становить 2508 гривень.

За віковими групами розмір прожиткового мінімуму буде таким:

  • 2201 грн – для дітей віком до 6 років;
  • 2744 грн – для дітей віком від 6 до 18 років;
  • 2600 грн – для працездатних осіб;
  • 2027 грн – для осіб, які втратили працездатність.

Вперше в Україні всі значення ПМ перетнули рубіж у 2 тисячі гривень, адже ще у червні ПМ для осіб непрацездатного віку становив 1934 гривні.

З 1 липня в Україні зросла пенсія: хто і на скільки більше отримуватиме

Відповідно, такою ж була величина і мінімальної пенсії, яка дорівнює ПМ для осіб непрацездатного віку. А вже з 1 липня мінімальна пенсія становитиме 2027 гривень.

Відповідно, максимальна пенсія, що дорівнює десяти прожитковим мінімумам, тепер тсановить 20 270 гривень.

Окрім мінімальної та максимальної пенсії, зростуть, щоправда, не так суттєво, доплати за наднормативний стаж. Нагадаємо, що для жінок це -  понад 30 років, а для чоловіків – понад 35 років.

Ці доплати за кожний рік понаднормативного стажу становлять 1% від ПМ для осіб непрацездатного віку. Отже, щомісячна доплата за рік понаднормативного стажу тепер складатиме 20,27 грн замість колишніх 19,34 грн. Таким чином, якщо, наприклад, жінка має 40 років страхового стажу, то тепер вона отримуватиме щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 202,7 грн (за 10 років наднормативного стажу).

Нагадаємо, деякі українці отримали можливість тепер виходити на пенсію у 55 років.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua