З 1 лютого в Україні піднімають ціни на пластикові пакети: названо нову вартість

В Україні незабаром розпочнеться новий етап обмежень, пов'язаних із обігом пластику у торгівлі. Відповідний закон було прийнято 1 червня 2021 року і зараз його поетапно запроваджують. З 1 лютого у торговельній мережі зростуть ціни на товсті пластикові пакети. Тепер мінімальна вартість такого пакету становитиме 2 гривні.

З 1 лютого в Україні піднімають ціни на пластикові пакети: названо нову вартість - today.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

Нові ціни на пластикові пакети прописані у відповідній Постанові Кабміну. Нова фіксована вартість буде встановлена на товсті пакети (у яких товщина стінок становить понад 50 мікрометрів). У такі пакети зазвичай складають продукти в магазині, щоби нести їх додому. З 1 лютого в Україні піднімають ціни на пластикові пакети: названо нову вартість З 1 лютого ціни на пластикові пакети будуть наступні:

  • 2,00 грн. - пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн. - пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3,00 грн. — пакет із ручками та бічними складками.

Зазначимо, ще з 10 грудня минулого року в Україні запроваджено заборону на безоплатну реалізацію пластикових пакетів у магазинах. Тепер навіть надтонкі пакети коштують грошей.

Далі, після лютневого підвищення цін на товсті пакети, у березні на українців чекає заборона на тонкі (від 15 до 50 мікрометрів) і надтонкі (менше 15 мікрометрів) пакети. Крім того, заборонять до продажу пакети з оксорозкладних матеріалів. Залишать виняток для свіжого м'яса і риби, а також для сипких матеріалів, які, як і раніше, будуть продаватися в тонкій пластиковій упаковці.

Нагадаємо, при цьому біорозкладні пакети поки що будуть доступні для продажу. Йдеться про пластикові пакети, які розкладаються за допомогою мікроорганізмів на органічні елементи. Таким чином, їх можна утилізувати без шкоди для довкілля.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua