Ринок землі: Зеленський підписав закон, який різко звужує коло продавців і покупців землі

Автор: Марченко Любов

Закон № 1423-ІХ, підписаний Володимиром Зеленським прямо на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" по суті відкриває ринок землі в Україні. Цей закон докорінно змінює земельні відносини, які панували в Україні досі. Розпоряджатися землею тепер будуть не кабінетні чиновники, а територіальні громади. Цей закон також відсікає величезний пласт потенційних покупців і продавців української землі.

Ринок землі: Зеленський підписав закон, який різко звужує коло продавців і покупців землі - today.ua

"Це закон, який прибирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він у своєму житті ніколи не бачив. Закон остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями, чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть тільки українці", - заявив президент перед тим, як поставити підпис під новим законом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, не громадяни України не зможуть бути учасниками ринку землі. Купувати і продавати землю можуть лише українці. Сам Зеленський вже назвав цей закон Земельною Конституцією. Ринок землі: Зеленський підписав закон, який різко звужує коло продавців і покупців землі

Які кардинальні зміни настають у землеустрої

  • Всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів, будуть передані територіальним громадам. Залишаться у власності держави лише ті землі, які потрібні їй для виконання державних функцій.
  • Земельним кадастром будуть чітко зафіксовані межі територіальних громад.
  • Місцеві ради отримають право змінювати цільове призначення приватних земельних ділянок і планувати територію за межами населених пунктів.
  • Держконтроль за використанням та охороною земель віддають в руки обласних державних адміністрацій, а також виконкомів сільських, селищних і міських рад.

Нагадаємо, українцям розповіли, які правила купівлі-продажу будуть діяти з відкриттям ринку землі. Зокрема, одна фізична особа не зможе купити більше 100 гектарів землі, а продаж юридичним особам буде дозволено лише з 2024 року.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку