Ринок землі: українці не хочуть продавати свій головний ресурс

Автор: Марченко Любов

Ринок землі, який планують запустити в Україні з 1 липня, може виявитися лише символічним. Більшість українців виступає проти продажу землі. Причому, такий настрій панує як серед тих, в кого немає у власності земельного наділу, так і серед власників землі.

Ринок землі: українці не хочуть продавати свій головний ресурс - today.ua

Такими виявилися результати соцопитування, яке проводилося Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Українці не готові розлучатися зі своєю землею - навіть на вигідних умовах. Так, чверть опитаних власників земельних наділів, навпаки, зовсім не проти прикупити ще землі, щоб її обробляти. Не проти стати землевласниками і 18% українських громадян, в яких на сьогодні зовсім немає землі.

Правда, не всі готові купувати землю за свої гроші. 27% бажаючих вважають, що влада повинна допомогти своїм громадянам обзавестися земельними наділами. Однак більшість, таких виявилося 70%, готові вкласти свої гроші за купівлю землі. Ринок землі: українці не хочуть продавати свій головний ресурс

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

Ставлення до відкриття ринку землі у людей різне

Майже половина опитаних не готова до відкриття ринку і ставиться до цього різко негативно. Причому противників продажу землі вистачає як серед власників земельних паїв, так і серед тих, у кого їх немає.

Бізнсмени, що працюють легально, більш лояльно ставляться до торгівлі землею, ніж селяни, які ведуть домашнє господарство, і незареєстровані підприємці. Серед незареєстрованих представників малого бізнесу тільки 22% схвалюють продаж землі, а серед легально працюючих - 38%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є і гендерна різниця у сприйнятті продажу землі. Жінки виявилися більш прив'язаними до землі. Серед них лише 17% схвалюють відкриття ринку землі. А ось серед чоловіків цей відсоток вище. Там готові торгувати землею 30% опитаних.

Нагадаємо, фахівці припускають, що після відкриття ринку землі гектар української ріллі буде продаватися за ціною від 1 до 3 тисяч доларів США.