Інвесторам, які готові чекати прибутку від вкладених грошей кілька років, вже зараз є сенс купувати землю. Саме зараз, коли ринок землі тільки відкритий, в країні склалися сприятливі умови для придбання земельних ділянок.
В Україні вже більше трьох тижнів функціонує ринок землі. Однак ажіотажу на ньому не спостерігається, причому з обох сторін. Немає напливу продавців, і покупці теж не шикуються в ряд, щоби придбати заповітну ділянку. Українці підійшли до процесу купівлі-продажу землі з обережністю. Хоча, як вважають експерти, саме зараз покупцям є сенс у неї вкластися.
За словами експерта з інвестицій, зараз орендна плата за землю зросла до рівня, який можна порівняти з доходами з ОВДП. Тобто, навіть якщо покупець не планує сам господарювати на купленій землі, він може цілком успішно кілька років здавати її в оренду. При цьому він буде отримувати за свій актив орендну плату, а через кілька років, коли земля виросте в ціні, зможе вигідно її продати.
"Якщо в 2024-му ринок по-справжньому відкриється, то ціни сильно виростуть. Якщо у вас є можливість купити хорошу землю за адекватною ціною, я б особисто купував".
Експерт вважає, і в цьому з ним одностайні немало колег, що по-справжньому ринок землі почне працювати лише з 2024 року, коли буде дозволена купівля наділів юрособами. Однак тоді ціна на землю може сильно зрости. Тому в будь-якому випадку купувати землю краще зараз.
"Якщо вам окей актив, який приносить 10% річних, плюс має шанс через три роки вирости в ціні в два рази, то земля - це хороший актив".
Нагадаємо, в Мінагрополітики вважають, що з кожним роком вартість українських сільгоспугідь буде підвищуватися на 7-10%. Таким чином, через 10 років вартість землі зросте більш ніж удвічі.