Дачну ділянку в Україні тепер майже неможливо ані купити, ані продати. Ринок землі створив великі перешкоди на шляху цього процесу. Якщо раніше угоду з купівлі-продажу дачної ділянки із маленьким садовим будиночком можна було укласти за півгодини, а то й швидше, то тепер все стало набагато складніше.
Причина в тому, що землі під садовими ділянками законом віднесли до земель сільськогосподарського призначення. І тепер, щоби здійснити операцію купівлі-продажу дачної ділянки, потрібно пройти усі ті самі процедури, які проходять при угодах на ринку землі, розповів юрист, який спеціалізується на аграрному праві, Руслан Сокол.
Зокрема, для того, щоб продати дачну ділянку, продавець повинен надати такі документи:
- державний акт на право власності;
- договір;
- свідоцтво про право на спадщину або інший документ, що підтверджує право власності;
- документи про грошову оцінку відчужуваної земельної ділянки.
Крім того, для нього тепер послуги нотаріуса коштують дорожче, ніж коштували до 1 липня.
Покупця дачної ділянки нотаріус також повинен перевірити, чи не є він підпільним власником незліченних угідь (за законом поки не допускається в одних руках концентрація понад 100 гектарів землі). А ще, відповідно до закону, покупець повинен мати першочергове право на придбання цієї ділянки землі і бажано мати досвід роботи в сільському господарстві або хоча би диплом аграрного профілю. Це, якщо вже зовсім слідувати букві закону.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Законодавець повинен якомога швидше вирішити це питання, оскільки це охоплює значну частину договорів і є безглуздим", - пояснив юрист.
Нагадаємо, покупець земельної ділянки ще й повинен довести, що джерело походження його грошей цілком легальне. А інакше, вже куплену землю можуть конфіскувати.