Ринок землі відкрив шлях до дешевих кредитів для аграріїв, але фермери можуть втратити свої наділи

Автор: Марченко Любов

В Україні відкрився ринок землі. І перші результати цієї події не забарилися. Деякі банки вже виступили з привабливими пропозиціями для українських аграріїв. Втім, ці пропозиції наскільки привабливі, настільки й ризиковані.

Ринок землі відкрив шлях до дешевих кредитів для аграріїв, але фермери можуть втратити свої наділи - today.ua

Про те, що ринок землі, який відкрився, відразу ж проявився новою тенденцією, розповів глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Так, головний "слуга" Верховної Ради заявив, що тепер, ставши повноправними розпорядниками своєї землі, українці зможуть використовувати свою землю і як іпотеку. Це вже встигли оцінити банки, що працюють в Україні. Зокрема, французький банк в Україні вже пропонує фермерам кредити в євро під мінімальні відсотки.

"Я вчора зустрічався з фермерами, і вони кажуть, що французький банк в Україні вже кредитує під 1,5-2 відсотки в євро. Це безумство, я не повірив, поки не показали комерційну пропозицію. Це дуже круто, тому що до цього було 10 відсотків ... ", - повідомив Арахамія.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Ринок землі відкрив шлях до дешевих кредитів для аграріїв, але фермери можуть втратити свої наділиОднак при всій привабливості цієї пропозиції, у фермерів є ризик втратити свою землю назавжди. Адже, якщо позичальники не зможуть вчасно розрахуватися за дешевим кредитом, їм доведеться віддати банку свою землю, яка була в заставі. Загалом, у цьому випадку виходить або пан, або пропав.

Давид Арахамія також прокоментував, наскільки, на його, думку, буде активно функціонувати ринок землі. Головний "слуга" упевнений, що масового продажу землі в Україні найближчим часом не передбачається, і великі паї поки продаватися не будуть. І справа навіть не в ціні, а в тому, що для українців земля - це майже сакральна субстанція. Вони, без перебільшення, почувають кровний зв'язок зі своєю землею, і тому будуть її тримати в своїх руках до останнього моменту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"В Україні особливе ставлення до ринку землі у людей, і вони тільки в останній момент можуть її продавати", - говорить глава парламентської фракції.

Нагадаємо, у покупців землі можуть конфіскувати куплені ними ділянки. В уряді розповіли, в яких випадках це станеться.