Ринок землі: держава обіцяє допомогти дрібним і середнім фермерам купити земельні ділянки

Автор: Марченко Любов

Уряд обіцяє зробити ринок землі доступнішим для українських аграріїв, які представляють дрібні і середні фермерські господарства. Зокрема, кредити в банках фермери зможуть взяти під більш низькі відсотки. Держава буде стимулювати банкірів знижувати відсотки, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ринок землі: держава обіцяє допомогти дрібним і середнім фермерам купити земельні ділянки - today.ua

На сьогодні покупка землі в Україні майже недоступна для дрібних і середніх фермерів з тієї причини, що у них немає вільних грошей для її придбання. Весь отриманий прибуток вони вкладають в урожай наступного року і в оновлення техніки, а також у повернення банківських кредитів, які їм доводиться брати під посівну.

Таким чином, фермери опинилися на узбіччі ринку землі через їхню неплатоспроможність. Можна було б, звичайно, взяти кредит під покупку землі, проте грошей, виручених за урожай, їм ледь вистачає на покриття поточних кредитів. А тому багато дрібних і середніх агровиробників сьогодні не бачать для себе можливості купити землю. Ринок землі: держава обіцяє допомогти дрібним і середнім фермерам купити земельні ділянки Держава обіцяє допомогти їм у цьому. Зокрема - зробити кредити на покупку землі довготривалими, а також посприяти їхньому здешевлення.

Кредити на покупку землі будуть видаватися на строк до 10 років. Крім того, держава буде виступати гарантом повернення кредитних грошей. Завдяки цьому, каже прем'єр, вдасться знизити відсотки по кредитах. Таким чином, ринок землі стане доступним не тільки для "грошових мішків", а й для фермерів, які самі реально трудяться в аграрному секторі.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Право на пільгові кредити отримають ті фермери, які вже реально працюють на землі. При цьому вони зараз експлуатують не більше 500 га угідь. Таким чином, ринок землі стане доступнішим дійсно для дрібних і середніх фермерів.

Нагадаємо, українцям розповіли, яка зараз реальна середня вартість гектара сільськогосподарських угідь в Україні, а також, в яких регіонах земля буде коштувати дорожче.

Головне