Румунія передала Україні нову партію бронетранспортерів TAB-71M

Автор: Максимов Віталій

Румунія в якості військової допомоги передала Україні нову партію бронетранспортерів TAB-71M. Про це свідчать фотографії та відео, розміщені у Мережі.

Румунія передала Україні нову партію бронетранспортерів TAB-71M - today.ua

Скільки румунських бронетранспортерів отримали ЗСУ у новій партії – не повідомляється. З фотографій та відео зрозуміло, що ці бойові машини доставили до нашої країни тралами.

Про те, що Румунія передає Україні бронетранспортери TAB-71M, стало відомо у листопаді 2022 року після того, як у Мережі з'явилися відповідні повідомлення. Але досі не відомо скільки таких румунських бойових машин отримали ЗСУ.

Слід зазначити, що TAB-71M – це ліцензійний варіант радянського БТР-60ПБ. Румунська армія прийняла його на озброєння ще у 1972 році . У 2017 році Румунія оголосила, що поступово зніматиме з озброєння ці бронетранспортери. Натомість румунські солдати пересядуть на більш сучасні бойові машини.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Головна відмінність TAB-71M від радянського БТР-60ПБ – у силовій установці. Румунський бронетранспортер оснащується двома французькими дизельними двигунами Saviem. Екіпаж TAB-71M – 3 людини. Десант – 8 людей.

Румунія передала Україні нову партію бронетранспортерів TAB-71M

Крім того, румунський БТР відрізняється від свого радянського "родича" посиленою бронею. При цьому корпус повністю герметизований.

Озброєння TAB-71M складається з двох кулеметів: калібру 14,5 мм та 7,62 мм.

Головним завданням румунського бронетранспортера, як і радянського БТР-60ПБ, є доставка піхоти на поле бою. І з цим завданням він непогано справляється. Наприклад, ці бронетранспортери у 1990-х роках використовували армії Молдови у бойових діях проти придніпровських сепаратистів. Також ці бойові машини використовувалися у бойових діях на Балканах після розпаду Югославії.

Бронетранспортери TAB-71M досі перебувають на озброєнні армій Румунії та Молдови. Тепер вони є й на озброєнні ЗСУ.

Нагадаємо, на початку квітня 2023 року стало відомо, що Румунія ухвалила рішення виділити 800 000 доларів на покращення оборонного потенціалу України. Крім того, нещодавно Німеччина та Румунія домовилися співпрацювати у підтримці України у її війні проти російських окупантів.

Румунія передала Україні нову партію бронетранспортерів TAB-71M

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, у румунському місті Сату-Марі німецький концерн Rheinmetall створить центр ремонту української військової техніки.

Раніше стало відомо, що Україна отримала польські бронетранспортери Oncilla, які за українською ліцензією випускають у Польщі з 2013 року. Ці бронетранспортери найчастіше використовують українські розвідники.

 

Головне