РРО і Нова пошта: названі умови, коли продавець може не використовувати касовий апарат

Не в усіх операціях, пов'язаних з купівлею-продажем товарів або послуг, потрібно використовувати РРО (касовий апарат). У деяких випадках фіскальний чек не видається продавцем. Наприклад, у посилках, які віддає замовнику Нова пошта, може не бути фіскального чека від продавця.

РРО і Нова пошта: названі умови, коли продавець може не використовувати касовий апарат - today.ua

Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики роз'яснив, у яких випадках фіскальний чек не потрібен.

РРО та фіскальний чек можна не використовувати у таких випадках:

Якщо покупець повністю сплатив вартість замовлення продавцю у формі IBAN. У цьому випадку продавець вкладає в посилку товарний чек або накладну, якими підтверджується ціна товару. РРО і Нова пошта: названі умови, коли продавець може не використовувати касовий апарат РРО також не застосовують у тому випадку, якщо перевізник товару (в даному прикладі Нова пошта) отримує оплату від покупця та переказує продавцю гроші на поточний рахунок. Зокрема, коли оплата поштового відправлення здійснюється післяплатою безпосередньо вже на пошті за фактом отримання товару. Однак у цьому разі фіскальний чек покупцю зобов'язаний дати сам перевізник (поштовий оператор).

При оплаті товару через платіжну систему Нової пошти NovaPay підприємцю також не потрібно використовувати РРО, тому що його фінансова операція повністю пройшла фіскальні процедури.

Проте є випадки, коли у поштових відправленнях використання РРО та фіскального чека обов'язкові.

Фіскальний чек обов'язковий у таких випадках:

Коли покупець сплатив товар за допомогою платіжної картки, така операція вимагає надання фіскального чека. Продавець може його роздрукувати та вкласти в натуральному вигляді в посилку або ж надіслати його покупцю на електронну пошту, на мобільний або через будь-який з месенджерів.

Фіскальний чек також потрібен у тому випадку, якщо покупець розрахувався за товар із Новою поштою (або іншим перевізником), однак перевізник переказує гроші не на рахунок продавця, а іншому отримувачу. І тут продавець повинен відправити покупцю фіскальний чек.

Нагадаємо, уряд остаточно назвав категорії ФОП, які можуть не користуватися касовими апаратами.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua